Thursday، 18 April 2024 | پنجشنبه، 30 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : سرمایه گذاران ایتالیایی فعال در زمینه تجارت سنگ های زینتی در دیدار با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی، نسبت به سرمایه گذاری در این منطقه ابراز علاقمندی کردند.

مدیرعامل شرکت ایتالیایی استون ایتالین ( Stone Italiana s.p.a ) از بزرگترین شرکت های بین المللی تجاری سنگ های زینتی روز دوشنبه در این دیدار، با استقبال از سرمایه گذاری در منطقه آزاد انزلی گفت: تسهیلات و مشوق های منطقه آزاد انزلی در زمینه سرمایه گذاری خارجی از دلایل اصلی این شرکت برای حضور در این منطقه است.

ˈروبرتو دالاوالهˈ افزود :با مذاکرات اولیه انجام شده با معاونت اقتصادی و سرمایه گذاری سازمان منطقه آزاد انزلی، به منظور آشنایی و بهره گیری ظرفیت ها و مزیت های قانونی مناطق آزاد ایران در این منطقه حضور پیدا کردیم.

رییس هیأت مدیره و مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی نیز در این دیدار با ابراز استقبال از حضور سرمایه گذاران خارجی در منطقه گفت: با عنایت به وجود ذخایر غنی سنگ های زینتی در استان، مزایا و معافیت های قانونی متعدد منطقه آزاد انزلی برای سرمایه گذاران خارجی و نزدیکی بازارهای مصرف داخلی و کشورهای حوزه خزر، این منطقه مکان مناسبی برای سرمایه گذاری است.

ˈرضا مسرورˈ معافیت مالیاتی 20 ساله، امکان ثبت شرکت با سهام داران 100 درصد غیرایرانی و آزادی کامل ورود و خروج سرمایه و کاهش عوارض گمرکی کالا، مواد اولیه و ماشین آلات صنایع تولیدی داخل محدوده را از مهمترین مزایای سرمایه گذاری در این منطقه عنوان کرد.

وی افزود: با مزایای جدید درنظرگرفته شده از سوی این سازمان در ماه های اخیر، بر جاذبه ها و سودآوری سرمایه گذاری در این منطقه افزوده شده است.

وی تعداد شرکت های ثبت شده در منطقه آزاد انزلی از سال 84 تا پایان سال92 را 877 شرکت اعلام و خاطرنشان کرد: سرمایه ثبتی این شرکت ها به بالغ بر دو هزار و 154 میلیارد ریال افزایش یافته است.

مسرور یادآور شد : پارسال 23 شرکت با سهامداران خارجی در این منطقه شرکت های خود را ثبت کرده اند.

وی میزان مشارکت و مالکیت سرمایه گذاران خارجی در این منطقه را از 33 الی 100 درصد اعلام و تصریح کرد: سرمایه گذارانی با تابعیت کره جنوبی، امارات متحده عربی، ترکیه، تاجیکستان، سوئد، افغانستان، چین، ترکمنستان،انگلستان، آذربایجان، آلمان،ایتالیا، هند، روسیه و پاکستان اعضای هیأت موسس شرکت های خارجی ثبت شده را تشکیل می دهند.

مدیران شرکت ایتالیایی بعد از نشست با مدیرعامل سازمان منطقه آزاد انزلی با فرصت های سرمایه گذاری این سازمان آشنا شده و از شهرک صنعتی منطقه و فضای پیشنهادی برای احداث کارخانه تولید و صادرات سنگ های تزئینی در منطقه آزاد انزلی بازدید کردند.

منطقه آزاد انزلی یکی از مناطق آزاد هفت گانه ایران و تنها منطقه آزاد حاشیه دریای خزر است . این منطقه در استان گیلان و با مساحت سه هزار و 200 کیلومتر مربع و در سه محدوده بندری، تجاری و گردشگری و حوزه صنعتی قرار دارد./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان