Friday، 19 April 2024 | جمعه، 31 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان گفت: رشد تولید بدون اشتغال امکانپذیر نیست و برای پایین آوردن تورم باید اشتغالزایی کرد.

محمد احمدی پور عصر امروز در همایش شورای این شهرستان کسب تجربه را دشوار دانست و اظهار کرد: می توان تجربه را مانند قرص و داروی فشرده در اختیار دیگران قرار داد.

وی با اشاره به روز خلیج فارس گفت: خلیج فارس یک نماد ملی و نشانه امنیت کشور است.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با تبریک میلاد امام باقر (ع) و روز کارگر افزود: تمام مسئولان به گونه ای کارگر هستند.

وی با بیان اینکه در 35 سال گذشته اقدام های فراوانی در کشور صورت گرفته است، تصریح کرد: گاهی در برخی مواقع کوتاهی های صورت گرفته اما اقدام های انجام شده قابل مقایسه با زمان قبل از انقلاب نیست.

احمدی پور به بیانات رهبر انقلاب اشاره کرد و گفت: جمهوری اسلامی در ابتدای راه قرار دارد و شرایط کنونی کشور حداقل هایی است که باید به آن می رسید.

وی تدبیر و امید را دو مقوله مهم برای هر جامعه عنوان کرد و ادامه داد: اگر در هر جامعه ای تدبیر و امید از بین برود آن جامعه اثربخشی خود را از دست می دهد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان با بیان اینکه هر شهرستان می تواند به عنوان یک دولت کوچک باشد، تصریح کرد: باید با موقعیت سنجی امکانات شهرستان شناسایی شود در غیر این صورت نمی توان در انجام کارها موفق بود.

وی با اشاره به بالا بودن نرخ تورم تصریح کرد: رشد تولید بدون اشتغال امکانپذیر نیست و برای پایین آوردن تورم باید اشتغالزایی کرد.

احمدی پور دلیل بالا رفتن آمار بیکاری در دولت جدید را حذف کردن تعداد دانشجویان و سربازان از آمار شاغلان دانست.

وی توسعه بخش غیر دولتی و کوچک شدن دولت را لازمه پیشرفت کشور دانست و گفت: باید به بخش خصوصی اعتماد و راه را برای سرمایه گذاری این افراد هموار کرد.

این مسئول با بیان اینکه صومعه سرا در کنار تالاب یکی از بزرگ ترین مراکز کشاورزی است افزود: صومعه سرا موقعیت خوبی دارد که باید از آن استفاده شود.

وی درباره نامگذاری تالاب انزلی با توجه به اینکه بیشترین بخش آن در صومعه سرا است، اظهار کرد: وقتی تالاب نمی تواند برای شهرستان درآمدزا باشد و ایجاد اشتغال کند نامگذاری آن چه تفاوتی می کند.

احمدی پور با اشاره به استفاده از فرصت ها خاطرنشان کرد: زمان زیادی برای برطرف شدن مشکلات وجود ندارد و باید از فرصت ها به بهترین نحو استفاده کرد.

وی با اشاره به اینکه باید به صنایع کوچک بها داده شود بیان کرد: باید تهدیدها را به فرصت تبدیل کرد و برای اشتغالزایی تنها به دنبال صنایع بزرگ نبود.

معاون سیاسی امنیتی استاندار گیلان دلیل بالا رفتن سن ازدواج جوانان را بیکاری عنوان کرد و متذکر شد: ایجاد اشتغال برای جوانان یک وظیفه شرعی و ملی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان