Saturday، 20 April 2024 | شنبه، 01 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان از تشکیل کارگروه تخصصی حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه گیلان خبرداد و گفت: این کارگروه به عنوان چتر حمایتی دادگستری در حمایت از این قشر ایجاد می شود

جان احمد آقایی ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه گیلان با بیان اینکه ما در نظام حاکمیتی به سر می بریم که هر حرفی که می زنیم باید براساس قانون باشد، اظهار کرد: قانون اساسی کشور رنگ و بوی اسلامی دارد و وظایف دولت به ملت و مطالبات و توقعات ملت نسبت به دولت را مشخص می کند.

وی با بیان اینکه قانون اساسی پنج وظیفه در ارتباط با پیشگیری از جرایم را برعهده قوه قضایه گذاشته است،افزود: در این باره قوه مجریه 20 وظیفه بر عهده دارد.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه جرم یک پدیده انسانی و اجتماعی است،گفت: بزه نشأت گرفته از عدم تربیت صحیح فرد در خانواده و جامعه است.

آقایی با اشاره به نقش خانواده ها در کاهش جرایم تصریح کرد: اجتماع نیز از طریق اجرای عدالت و توزیع عادلانه ثروت در کاهش جرم موثر است.

وی فقر و بیکاری را از عومل تشدید کننده ارتکاب به جرم دانست و تصریح کرد: اصحاب رسانه باید نقاط کور حقایق جامعه را مطرح کنند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، اصحاب رسانه را پاسداران مبارزه با جهل و نادانی برشمرد و گفت:رسانه های جمهوری اسلامی ایران نگاه امام زمان(عج) را ترویج می کنند و با رسانه های غربی متفاوت هستند.

آقایی با اشاره به بی حرمتی هایی که به اصحاب قلم می شود، افزود: متأسفانه رسانه های پوشش و سنگری برای محافظت ندارند.

وی از تشکیل کارگروه تخصصی حمایت از خبرنگاران و اصحاب رسانه به همت دادگستری گیلان خبرداد و افزود: از آنجا که در حوزه پیشگیری از جرایم رسانه ها همواره ما را یاری کردند این چتر حمایتی از طرف ما برای آنها ایجاد می شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان، هجمه ها به خبرنگاران را مورد تأکید قرارداد و گفت:جامعه توقع دارد اصحاب جراید در شفاف سازی پر رنگ تر عمل کند.

آقایی با بیان اینکه رسانه ها باید در خصوص معضلات و مشکلات از مسئولان توضیح بخواهند، افزود:امروز مشکلات فرهنگی در جامعه بسیار زیاد است.

وی به ایجاد قلیان سرا در سردرب دانشگاه ها اشاره کرد و افزود: باید نظارت و سرکشی به قلیان سرا انجام شود.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری گیلان با بیان اینکه باید هوشیار باشیم که دشمن در تهاجم فرهنگی تا کجا نفوذ کرده است، گفت: دشمن می خواهد قدرت تفکر را از جوانان ما سلب کند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان