Monday، 15 April 2024 | دوشنبه، 27 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : محمدجعفر علیزاده پیش از ظهر امروز در جریان بازدید از پروژه بیمارستان این شهرستان اظهار کرد: بیمارستان لاهیجان دارای ۱۶۰ تخت و بخش های مختلف است.

وی درمانگاه، اورژانس، CCU و ICU، آزمایشگاه ها، اتاق عمل، جراحی، داخلی، زنان و زایمان و کودکان، بخش مراقبت های ویژه و اداری را از بخش های بیمارستان لاهیجان عنوان کرد.

معاون وزیر راه و شهرسازی افزود: بیمارستان لاهیجان در زمینی به مساحت ۱۸ هزار و ۳۶۵ مترمربع با زیربنای ۱۷ هزار و ۱۲۳ مترمربع با ۶۶ درصد پیشرفت فیزیکی در ۵ طبقه در دست ساخت است.

وی اعتبار هزینه شده برای بیمارستان لاهیجان را تاکنون ۵۸ هزار میلیون ریال عنوان کرد و ادامه داد: این پروژه برای تکمیل شدن به ۱۷۵ هزار میلیون ریال اعتبار نیاز دارد.

علیزاده در جریان بازدید از بیمارستان لنگرود نیز اظهار کرد: این پروژه بیمارستانی با ۹۶ تخت در زمینی به مساحت ۴۵ هزار و ۲۶۰ مترمربع احداث شده است.

وی اعتبار هزینه شده این پروژه را بالغ بر ۵۸ هزار و ۳۵۵ میلیون ریال ذکر کرد و یادآور شد: برای تکمیل این پروژه به ۱۸۰ هزار میلیون ریال دیگر اعتبار نیاز است.

معاون وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: این بیمارستان در سه طبقه با بخش های مختلف درمانگاه، اورژانس، آزمایشگاه و اتاق عمل زایمان در دست ساخت است.

وی بستری زنان و زایمان، بخش جراحی، بستری کودکان، استریل مرکزی، CCU و ICU، بستری جراحی و بستری زنان و مردان را از دیگر بخس های در دست ساخت بیمارستان لنگرود عنوان کرد.

علیزاده میزان پیشرفت بیمارستان لنگرود را ۵۴ درصد عنوان کرد و افزود: با اختصاص بقیه مبلغ تکمیل و ساخت این بیمارستان ها در آینده ای نزدیک محقق می شود.

وی از احداث یک هزار و ۱۵۰ تخت بیمارستانی در شهرهای آستارا، تالش، رضوانشهر، لاهیجان، لنگرود و رشت خبر داد.

معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: بر اساس هدف گذاری به ترتیب اولویت تا سال ۹۴ نسبت به تحویل تخت های بیمارستانی مذکور به مردم گیلان اقدام می شود./فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان