Sunday، 14 April 2024 | یکشنبه، 26 فروردین 1403
1 2

گیلانیان : مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: توسعه صنعت گردشگری در استان نقش مهمی در تنوع بخشی به اقتصاد منطقه دارد.

رضا علیزاده پیش از ظهر یکشنبه در جمع مسئولان استان افزود: گردشگری امروز یکی از بزرگترین و سودآورترین صنایع دنیا به شمار می رود.

وی اظهارداشت: به دلیل اهمیت و نقش گردشگری بسیاری از کشورها این صنعت را در استراتژی ها و برنامه های توسعه خود گنجانده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: صنعت گردشگری به واسطه برنامه ریزی مناسب و شناخت مزیت ها و محدودیت ها می تواند نقش مهمی در توسعه ملی و تنوع بخشیدن به اقتصاد منطقه داشته باشد.

وی افزود: توسعه توریسم در نواحی مستعد گردشگری یکی از راهبردهایی نوینی که در اغلب کشورهای جهان مورد توجه قرار گرفته است.

علیزاده افزود: این نقش مهم گردشگری باعث شده که امروزه این صنعت به یکی از سریع ترین بخش های اقتصادی تبدیل شود.

وی اظهارداشت: گیلان دارای فرهنگی غنی و نیز محیط طبیعی کم نظیر است، ویژگی های طبیعی و فرهنگی متنوع در این استان زیبایی شمالی هر ساله گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان و کشور به این سامان می کشاند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان اذعان داشت: جاذبه های باستانی، تاریخی، فرهنگی و طبیعی این استان مبنای بسیار مطلوبی برای ترغیب و تشویق سرمایه گذاران برای شرکت و سرمایه گذاری در طرح های مهم توسعه گردشگری خواهد بود.

وی در ادامه بر ضرورت توسعه زیر ساخت ها با هدف جلب و جذب سرمایه گذاری در استان تاکید کرد و بیان داشت: گردشگری از ظرفیت های مهم اقتصادی و فرهنگی گیلان است.

علیزاده با اشاره به اینکه رونق گردشگری در گیلان نیازمند سرمایه گذاری موثر است، یادآورشد: سرمایه گذاری در این بخش توجیه اقتصادی داشته و رشد و توسعه منطقه را به همراه دارد./منبع : مهر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان