Sunday، 21 April 2024 | یکشنبه، 02 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : دکتر محمدعلی نجفی با اشاره به نشست خود و مجمع نمایندگان گیلان در مجلس شورای اسلامی با وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: این نشست بر اساس سلسله نشست های کاری با وزرا ومعاونین رئیس جمهور به منظور پیشرفت پروژه های کلان گیلان برگزارشد ودر آن در زمینه تقویت زیرساختهای حمل ونقل ومسکن مهر بحث وتبادل نظر وتصمیم گیری شد.

وی با اشاره به بررسی آخرین وضعیت ساخت راه آهن گیلان در این نشست افزود: با توجه وِی‍ژه رییس جمهوری، تکمیل خط ریلی گیلان از قزوین تارشت ،بندرانزلی و آستارا به طور جدی در

دردستور کار مسولان قرار دارد

دکتر نجفی با اشاره به 11 کیلومتر باقی مانده آزادراه قزوین - رشت افزود: با توجه به در پیش بودن فصل تابستان و تردد مسافران از این مسیر، تمام اهتمام ما بر این است که تکمیل باقی مانده این مسیر، هرچه سریع تر انجام شود.

استاندار گیلان یکی دیگر از مباحث پیگیری شده در نشست با وزیر راه و شهرسازی را چهار بانده کردن محور منجیل - رودبار عنوان و بیان کرد: امسال دو کیلومتر از این مسیر، چهار بانده شده و مقرر گردیده این مهم تا پایان سال 93 به اتمام برسد.

دکترنجفی همچنین به شاخص پایین برخورداری گیلان از راه های آسفالت روستایی اشاره و خاطرنشان کرد: شاخص برخورداری گیلان از راه های آسفالت روستایی 10 درصد پایین تر از متوسط کشوری است که مقرر شده امسال این کاستی جبران شود.

وی دیگر مباحث پیگیری شده در نشست با وزیر راه و شهرسازی را موضوعات مربوط به بخش مسکن مهر ذکر کرد و گفت: مسکن مهر در حوزه ساخت واحدهای مسکونی و زیرساخت های آن دچار مشکل است که مقرر شده در نشست هایی با مدیران تعاونی های مسکن استان و شهرستان ها، این موضوعات بررسی و تصمیم گیری های لازم در خصوص تخصیص اعتبارات مناسب اتخاذ شود.

استاندار گیلان با یادآوری بحران برف بهمن ماه سال گذشته، یکی از مشکلات در بخش مدیریت این بحران را مربوط به فرسوده بودن ماشین آلات راهداری عنوان و اضافه کرد: ضرورت نوسازی ناوگان و تجهیزات راهداری از دیگر موضوعاتی بود که در نشست با وزیر راه، مطرح و اهمیت آن مورد تاکید قرار گرفت.

دکتر نجفی افزود :در ایننشست همچنین در زمینه تکمیل بنادر در حال ساخت ،مناطق ویژه اقتصادی آستارا ،لاهیجان وچمخاله ،جاده سراوان به پونل به آستارا تصمیم گیری شد./منبع : پایگاه اطلاع رسانی استانداری گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان