Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رضا جمشیدی چناری پیش از ظهر امروز در مراسم تجلیل از مشترکان پرداخت کننده غیر حضوری آب بها اظهار کرد: به پرداخت غیرحضوری شهروندان ارج می گذاریم.

وی به مدیریت الکترونیک و اتوماسیون اداری در شهرداری رشت نیز اشاره کرد و افزود: اجرای برنامه های الکترونیکی موجب کاهش مراجعه کنندگان و ارتباط غیر ضروری در شورای شهر رشت می شود.

جمشیدی چناری با بیان اینکه در سیستم مدیریت شهری رشت نظام هماهنگ و یکپارچه وجود ندارد، تصریح کرد: امروز در موضوع آلودگی رودخانه ها نمی توانیم شرکت آب و فاضلاب، شهرداری و محیط زیست را به تنهایی مخاطب خود بدانیم.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت بر کنار همدیگر قرار گرفتن 23 دستگاه اجرایی برای مدیریت شهری تاکید کرد و گفت: لایحه نظام هماهنگ شهری در فراکسیون شهری مجلس دنبال می شود.

وی به ورود فاضلاب ها از 65 سال گذشته به رودخانه های شهر رشت اشاره کرد و یادآور شد: شرکت آب و فاضلاب گیلان در اجرای شبکه بهداشتی همت بزرگی انجام داده است.

جمشیدی چناری با اشاره به اینکه یک هزار کیلومتر لوله گذاری شهر رشت باقی مانده است، اظهار کرد: طرح جامع آب و فاضلاب شهر رشت توسط شورای شهر در حال تهیه است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت از انتخاب مشاور کشوری برای طرح جامع فاضلاب این شهر خبر داد و بیان کرد: رودخانه های شهر رشت در پنج فاز ساماندهی می شوند.

وی به تشکیل کارگروه ساماندهی رودخانه های شمال کشور در اواخر سال 92 اشاره کرد و افزود: رودخانه های زرجوب، گوهررود و سفیدرود در قالب کارگروه مذکور ساماندهی می شوند.

جمشیدی چناری کنده کاری شهر رشت را در راستای جمع آوری آب های سطحی دانست و خاطرنشان کرد: حجم بسیاری از لایروبی شبکه های فاضلاب شهر رشت در حال انجام است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با بیان اینکه شیرابه زباله های سراوان وارد رودخانه های زرجوب و گوهررود می شود، تصریح کرد: در هر ثانیه 20 لیتر شیرابه وارد رودخانه های رشت می شود.

وی احداث تصفیه خانه ویژه شیرابه های سمی را نیازمند 15 تا 30 میلیارد تومان اعتبار دانست و بیان کرد: نیاز است تصفیه خانه مجزا برای شهر صنعتی رشت احداث شود./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان