Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفت: برگزاری مسابقات ورزشی با کشورهای حاشیه دریای خزر یکی از ظرفیت هایی است که باید در ورزش گیلان دیده شود.

غلامعلی جعفرزاده عصر امروز در دیدار با وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینکه دولت برنامه خود را به سمت سلامت سوق داده است، اظهار کرد: ورزش معنای واقعی پیشگیری از بیماری و توسعه سلامتی است.

وی با بیان اینکه ورزش کمک کننده به بخش سلامت کشور است، افزود: در این حوزه جای کار وجود دارد و می توان برنامه ریزی مناسب را در این زمینه انجام داد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه فضای ورزشی مناسب در روستاها وجود ندارد، گفت: خدمات متناسب با نیاز جامعه در استان انجام نشده و با کمبود فضای ورزشی رو به رو هستیم.

جعفرزاده با بیان اینکه توسعه امکان ورزشی در استان به صورت متوازن نبوده و شهرستان رشت با توجه به جمعیت با کمبود امکانات ورزشی روبه رو است، تصریح کرد:شهرستان رشت از نظر جمعیت ورزشکار رتبه نخست استان و در بین 16 شهرستان از لحاظ فضای ورزشی 16 است.

وی با بیان اینکه گیلان نیازمند توجه وزارتخانه به امکان ورزشی است، خاطرنشان کرد: استخر رشت در برف تخریب شده و نیاز به بازسازی دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نیازمند احداث خانه کشتی هستیم، گفت: ایجاد خانه کشتی می تواند هدیه خوبی از وزیر ورزش به جامعه ورزش گیلان باشد.

سرانه ورزشی رشت از سرانه ورزشی گیلان عقب استTamini

دیگر نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه هیچ انتظاری از وزیر ورزش به غیر از اینکه گیلان را به سرانه کشور برساند نداریم،

 اظهار کرد: با بررسی 10 سال گذشته در کشور در می یابیم که حوزه ورزش گیلان در این سال ها از کشور عقب مانده است.

 

حسن تأمینی با اشاره به نیاز تیم های ورزشی گیلان به حمایت های مالی، افزود: تیم فوتبال ملوان به صورت خودجوش اداره می شود و داماش به دلیل مشکلات مالی به لیگ یک سقوط کرد و سپیدرود رشت با قدمت 50 ساله با مشکل مواجه است.

وی تصریح کرد: شهرستان رشت نسبت به سرانه استان بسیار عقب است و به عنوان نگین استان نیاز است اماکن ورزشی آن متناسب با استعدادهای ورزشی رشد کند.

گسترش روابط ورزشی با کشورهای حاشیه دریای خزرKhastaband

نماینده مردم انزلی در مجلس شورای اسلامی در این دیدار گفت: شهرستان انزلی نیازمند توجه مسئولان ورزش کشور است و سالن این شهرستان که در برف 86 تخریب شده به اعتبار مناسب نیاز دارد.

حسن خسته بند افزود: برگزاری مسابقات ورزشی با کشورهای حاشیه دریای خزر یکی از ظرفیت هایی است که باید در ورزش گیلان دیده شود.

وی خاطرنشان کرد: فوتبال نیازمند توجه در تمام شهرستان ها است و تیم های داماش و ملوان به دلیل مشکلات مالی شرایط سختی دارند و داماش با وجود همه توانایی که داشت از لیگ برتر سقوط کرد.

وضعیت مالکیت چوکای تالش مشخص شودShakari

نماینده مردم تالش، ماسال و رضوانشهر در مجلس شورای اسلامی در این دیدار خواستار مشخص شدن وضعیت مالکیت باشگاه چوکای تالش شد و اظهار کرد: براساس قانون یک موسسه به نام دو نفر نمی تواند ثبت شود، چوکا به دست نماینده وقت افتادو دولت نمی تواند جوابگوی این سئوال باشد که مالکیت چوکا به چه کسی است.

محمود شکری افزود: این تیم اکنون به دسته سوم سقوط کرده است و وقتی می خواهیم تیم را از آقایان بگیریم می گویند باید امتیاز تیم را 250 میلیون تومان بخرید در حالی که براساس قانون خرید تیم های دسته سوم 30 تا 40 میلیون تومان است.

وی از وزیر ورزش و جوانان خواست به وضعیت تیم چوکای تالش رسیدگی کند و گفت: مردم این شهرستان ها منتظر جواب بنده هستند تا توانیم این تیم مردمی را به آنها بازگردانیم.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان