Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : این سرزمین مهد تمدن ، مهر و محبت و علم و ایمان و پرورش دهنده ی انسانهای شایسته برای کشور بزرگمان ایران است . از علماء گرانقدر شیعه و متخصصان و پژوهندگان گرفته تا مدیران لایق در سطح جامعه و مدافعان رزمنده و شهدای والا مقام و مجموعه ی ایثارگران و دیگر اقشار تأثیرگذار جامعه قابل توجه است .

اما هنوز بخشهای زیادی از این سرزمین زیبا از داشتن جاده ی آسفالته محروم و حتی برخی نقاط هم فاقد جاده مطلوب ( مثل : ایرمحله ، ایزدین ، ریسن ، چمتو ، وربن ، سورتله و ... ) و بدون جاده مانند : بنان و راسران و ... و جاهای دیگر نیز !!

هر زمانی که به  برخی از مسئولین ذیربط مراجعه میشود که « چرا برای رفع این محرومیت ها اقدام جدی بعمل نمی آورید ؟ » - در پاسخ اظهار می دارند : « بیشتر مردم آنجا مهاجرت کردند و ساکنین شان اندک اند !!! »

آیا این جواب درست و منطقی است ؟؟ آیا این نظر یک نوع کم لطفی و بی مهری نیست ؟! علل مهاجرت روستاییان به شهر چیست ؟ هر فرد کم سواد و حتی کودکان هم میدانند که نداشتن امکانات اولیه زندگی و درآمد کم و ... دلایل اصلی مهاجرت میباشد .

حال خطابمان به مسئولین محترم اعم از نماینده شهرستان ، فرماندار ، بخشدار و مدیران استان گیلان این است که شما در راستای وظایف قانونی و شرعی تان عمران و آبادانی مناطق محروم اشکورات نظیر سورچان و حومه را بخاطر رضای خـــدا در اولویت برنامه های کاری خود قرار دهید و اعتباراتی را جهت بهسازی راه ها و آسفالت اختصاص دهید تا برای مردم آن منطقه منابع درآمدزایی ایجاد شود و آن وقت بدون شک مهاجرت بالعکس - شهرها به روستاها - مواجه خواهیم بود . درنتیجه ساکنین آن منطقه بیشتر خواهد شد .

حال در می یابیم که گناه خالی شدن روستاها از سکنه بر عهده ی چه کسانی است ؟

ای مسئولین خدمتگزار !  بجنبیم که زمان عمر بسرعت در حال گذشتن است و محرومیت ها را در حوزه ی وظایفمان از بین ببریم تا در آخرت شرمنده نباشیم .

از اقدام به موقع تان برای رفع محرومیت ها سپاسگزار خواهیم بود . *انشاءالله همه جای ایران ما آباد باد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان