Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان  : استاندار گیلان گفت: فعال شدن واحدها و شهرک های صنعتی، در کاهش آمار بیکاری موثر است به شرطی که شرایط لازم مانند استقرار امکانات زیربنایی برای سرمایه گذاری فراهم شود.

ˈمحمدعلی نجفیˈ عصر چهارشنبه در دیدار با معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی اظهار کرد: گیلان دارای 32 موقعیت صنعتی در قالب شهرک ها و نواحی صنعتی و مجتمع های کارگاهی است.

وی با بیان اینکه برخی شهرک های صنعتی گیلان امکانات برق و گاز را بطور کامل دارا نیستند، افزود: متاسفانه در شهرک هایی همچون سپیدرود رشت به عنوان بزرگترین شهرک صنعتی شمال کشور هنوز بخشی از زیربناهای اصلی بویژه برق و گاز تامین نشده است.

استاندار گیلان با بیان اینکه برخورداری از این امکانات برای استقرار واحدهای بزرگ تر و بهره برداری از واحدهای متوسط در دست احداث ضروری است، ادامه داد: از آنجائیکه منابع مالی در اختیار استان تکافوی نیازهای مذکور را نمی دهد لذا اختصاص این اعتبارات ضروری است.

وی به ساختار شکننده زیست محیطی استان اشاره و اضافه کرد: لازم است شرکت های شهرک های صنعتی در زمینه ساخت تصفیه خانه های فاضلاب صنعتی نیز اهتمام ویژه داشته باشد

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت و مدیرعامل سازمان صنایع کوچک و شهرک های صنعتی ایران نیز در این نشست گفت: ایجاد زیرساخت های لازم در شهرک های صنعتی را جزو وظایف خود می دانیم و از دستگاه های اجرایی هم می خواهیم در این زمینه به ما کمک کنند.

ˈسید محمدعلی سیدابریشمیˈ یکی از دلایل عقب ماندگی صنعت در گیلان را بی توجهی به این مهم در سالیان گذشته عنوان و بیان کرد: استان های شمالی به دلیل قابلیت های کشاورزی از نظر صنعتی کمتر مورد توجه قرار گرفته اند از این رو سهم استان گیلان از عرصه صنعتی محدود بوده است.

وی افزود: مشکل عمده واحدهای صنعتی کمبود نقدینگی در این واحدهاست.

نماینده صومعه سرا و رئیس مجمع نمایندگان در مجلس نیز در این نشست با اشاره به شرایط بیکاری گیلان گفت: حل مشکلات صنعت نیازمند عزم جدی ، همت بیش تر و حضور میدانی مسوولان ملی است.

ˈحمیدرضا خصوصیˈ با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید وارث خرابی های بسیاری در کشور است، افزود : با میدان داری خوب استاندار گیلان ، شاهد تحول و خون های جدید در رگ های پیشرفت استان هستیم.

غلامعلی جعفرزاده از نمایندگان رشت در مجلس شور%

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان