Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : حجت الاسلام و المسلمین ˈولی عادلیˈ روز یکشنبه در نشست خبری در جمع خبرنگاران رسانه های گروهی گیلان در رشت افزود : طرح تابستانی نشاط معنوی به منظور غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان اجرا می شود.

وی اظهار داشت : استفاده از ظرفیت بقاع متبرکه برای غنی سازی اوقات فراغت جوانان و نوجوانان و استفاده از ظرفیت این قشر برای قطب فرهنگی شدن بقاع متبرکه از اهداف اجرای طرح تابستانی نشاط معنوی است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان با بیان این که در این طرح روحانیون دوره دیده از قم و روحانیون بومی حضور دارند ، تصریح کرد : مشاوره خانواده و پاسخ به شبهات از برنامه های روحانیون است.

وی خاطر نشان کرد : در اجرای این طرح فرهنگیان و مدیران قرآنی مدارس ، دانشجویان دانشگاه علوم و معارف قرآنی نیز همکاری دارند.

وی برگزاری کلاس های قرآنی را اولویت کاری در برنامه طرح تابستانی نشاط معنوی عنوان و تصریح کرد : در اجرای این طرح برای دانش آموزان مقطع ابتدایی کتاب الفبا تا خدا ، راهنمایی 30 راه یک نشانه و در مقطع دبیرستان نردبان ها و پرتگاه های زندگی تدریس می شود.

حجت الاسلام عادلی با بیان این که ثبت نام برای اجرای طرح نشاط معنوی از دهم خردادماه آغاز شده و تا سی و یکم همین ماه ادامه دارد، یادآور شد : کلاس های این طرح نیز از هشتم تیر آغاز و تا بیستم مرداد ادامه دارد.

ثبت 14 مورد وقف جدید در سال جاری

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت : در سال جاری ، 14 مورد وقف جدید در گیلان به ثبت رسید که از آثار و برکات همکاری رسانه ها با این اداره کل است.

حجت الاسلام و المسلمین ˈولی عادلیˈ افزود : سال گذشته نیز 35 مورد وقف در گیلان به ثبت رسید.

وی با اشاره به نامگذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری با عنوان اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی اظهار کرد : وقف در توسعه اقتصادی نقش موثری دارد.

مجوز فروش پنج میلیارد تومان اوراق وقف به اوقاف گیلان

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت : مجوز فروش پنج میلیارد تومان اوراق وقف از سوی سازمان اوقاف و امور خیریه کشور به اوقاف گیلان داده شد.

حجت الاسلام و المسلمین ˈولی عادلیˈ افزود : فروش اوراق وقف کار جدیدی از سوی اوقاف و امور خیریه کشور است که بر اساس فروش این اوراق، بیمارستان ویژه سرطانی ها ساخته شود.

وی با بیان اینکه اوراق وقف در همه شعبات بانک ملت در سراسر کشور به فروش می رسد، اظهار کرد : خیرین در گیلان با مراجعه به این شعبات می توانند اوراق وقف را خریداری کنند.

بیش از 11 هزار نفر امسال تحت پوشش طرح تربیت حافظان قرآن کریم قرار می گیرند

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان گیلان گفت : در اجرای طرح تربیت حافظان قرآن کریم در گیلان 11 هزار و 80 نفر تحت پوشش این طرح قرار می گیرند.

حجت الاسلام و المسلمین ˈولی عادلیˈ افزود : طرح تربیت حافظان قرآن کریم در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر تربیت 10 تا 15 میلیون حافظ قرآن کریم در کشور به اجرا درآمد.

وی با بیان این که این طرح امسال برای سومین سال اجرا می شود ، اظهار کرد : در اجرای این طرح تا پایان سال 94 ، 32 هزار نفر در گیلان بایستی بر اساس برنامه ریزی اوقاف و امور خیریه گیلان تحت پوشش قرار گیرند.

وی خاطرنشان کرد: طرح تربیت حافظان قرآن کریم برای سه رده سنی شامل شش تا 12 سال جزء 30 قرآن کریم ، 12 تا 18 سال جزء 30 و یک و 18 سال به بالا جزء های 30 ، یک و دو قرآن کریم اجرا می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان