Tuesday، 21 May 2024 | سه شنبه، 01 خرداد 1403
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان از بدهی ۱۶۸۰ میلیارد تومانی استان در بخش بانکی خبر داد و گفت: بخشی از این بدهکاری ها مربوط به کارخانجات چای، طرح های زودبازده و مشکلات ایجاد شده در سال های اخیر در بخش تولید و افزایش نرخ ارز است.

محمدعلی نجفی پیش از ظهر امروز در نشست با مدیرعامل بانک سپه کشور با اشاره به اینکه بانک ها در فراهم کردن تسهیلات مناسب برای بخش خصوصی همکاری داشته باشند، اظهار کرد: نقش بانک ها در کاهش نرخ بیکاری در استان مؤثر است.

وی با اشاره به نرخ بالای بیکاری در استان، افزود : اراده استان براین است که از رده های پائین اشتغالزایی به جایگاه 10 استان برتر کشور دست یابیم.

استاندار گیلان با اشاره به بدهی 1680 میلیارد تومانی استان در بخش بانکی، گفت: بخشی از این بدهکاری ها مربوط به کارخانجات چای، طرح های زود بازده و مشکلات ایجاد شده در سال های اخیر در بخش تولید و افزایش نرخ ارز است.

نجفی با اشاره به توجیه بالای اقتصادی سرمایه گذاری در استان تصریح کرد: متاسفانه بخشی از اشتغال استان در بخش کشاورزی در سالیان گذشته از دست رفته و باید برای جبران عقب ماندگی ها تلاش کنیم.

وی از اراده استان برای ارتقا رتبه ای اشتغال استان و حل مشکل بیکاری خبرداد و افزود: بحث منابع مالی از جمله مباحث مهمی به شمار می رود که می تواند نقش به سزایی برای تحقق این هدف ایفا می کند.

استاندار گیلان خاطرنشان کرد: به دین منظور برای فراهم کردن تسهیلات مناسب برای تولید کنندگان بدون استثناء با تمام مدیران عامل بانک های کشور نشست های منظم برگزار کرده ام.

گیلان باید خودباوری را در تولیدکنندگان خود ایجاد کند

رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل بانک سپه با بیان اینکه محرومیت های گیلان در پشت زیبایی هایش وجود دارد، اظهار کرد: در استان ثروت ملی وجود دارد و دارای مردمانی فرهیخته و با فرهنگ غنی است.

سید کامل تقوی نژاد با اشاره به ظرفیت های بی نظیر استان در بخش های مختلف از جمله بخش گردشگری، افزود: در گیلان باید این خودباوری در تولید کنندگان، صنعت، کشاورزی و خدمات به وجود آید زیرا این استان از قابلیت ها و توانمندی های بی نظیری برخوردار است که در جاهای دیگر کشور نمی توان نظیر آن را دید.

وی گف: بانک سپه در جذب منابع صندوق توسعه ملی در بخش کشاورزی در سال 92 موفق به کسب رتبه نخست شد و این بانک آماده همکاری در زمینه حمایت از سرمایه گذاری در استان را دارد./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان