Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : معاون اول قوه قضاییه و عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری گفت: امروز به برکت انقلاب شکوهمند اسلامی، حقیقت پیام بیداری اسلامی عالمگیر شده است.

حجت الاسلام ˈسید ابراهیم رییسیˈ روز چهارشنبه در مراسم بیست و پنجمین سالگرد ارتحال امام خمینی(ره) در مصلی بزرگ رشت افزود: امروز همه جهانیان پیام بیداری اسلامی را دریافته اند و دشمنان نمی توانند این خیزش بزرگ را سرکوب کنند.

وی رمز اثرگذاری انبیاء الهی را رهنمون کردن انسان به سعادت خواند و ادامه داد: امام (ره) در قله بود و مردم را برای رسیدن به قله تعالی، دعوت می کرد.

معاون اول قوه قضاییه نخستین شاخص حرکت امام (ره) را پیوند بین معنویت و سیاست خواند و گفت: امام راحل مدلی به نام مردم سالاری دینی مطرح کرد که بر پایه آن؛ جامعه بشری به گونه ای اداره می شود که بهره مند از خدا و دین باشد.

وی افزود: هیچوقت امام (ره) مردم را به خود نخواند بلکه همواره به سوی خدا خواند بر این اساس، سنگ زیربنای اندیشه امام اراده و وجود خداست.

عضو هیأت رییسه مجلس خبرگان رهبری تصریح کرد: سیاست ما در پرتو دین داری است و این، از برکات مکتب امام (ره) است.

حجت الاسلام رییسی کرامت انسان و نگاه محبت آمیز نسبت به مردم را از دیگر ویژگی های امام(ره) عنوان و بیان کرد: امام مردم را دوست داشت و این نگرش، ریشه در سلوک امیرالمومنین (ع) دارد.

وی ادامه داد: انسان در غرب ارزش و کرامتی ندارد و اگر موضوعاتی چون حقوق بشر را مطرح می کنند، برای تحکیم موقعیت خودشان و جلب توجه مردم است.

معاون اول قوه قضاییه با اشاره به سخنان امام راحل مبنی بر اینکه میزان رای ملت است، گفت: مردم باوری امام(ره) در پرتو خداباوری و دینداری بود.

وی توجه به ارزش های دینی را از دیگر شاخص های مکتب امام خمینی (ره) دانست و افزود: تلاش امام بر این استوار بود تا دین اسلام را به جهانیان به عنوان دین نجات بخش در همه عرصه ها معرفی کند.

حجت الاسلام رییسی جامعه دینی را جامعه ای مبتنی بر عدل و مخالف فساد دانست و اظهار کرد: در نظام اسلامی فساد مطلقا پذیرفتنی نیست، لذا مدیران و همه کارگزاران باید عادل باشند.

وی ادامه داد: هرکس که در نظام اسلامی در حال خدمت به مردم است، نباید فساد و لغزش را برتابد و نسبت به آن بی تفاوت باشد.

عضو هیات رییسه مجلس خبرگان رهبری به تاثیر شگرف امام(ره) بر جوانان اشاره و اضافه کرد: انسان هایی که در مکتب آن پیر فرزانه و روشن ضمیر پرورش یافتند، متحول شدند و به واسطه ایمان و آگاهانه در جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور یافتند و شهد شیرین شهادت نوشیدند.

وی با تاکید بر ضرورت توجه فزون تر به شاخص های مکتب امام در زمان کنونی بویژه در مقابله با جنگ نرم دشمنان گفت: امروز جنگ نرم بسیار سهمگین تر و فراگیرتر از جنگ سخت است و باید با بصیرت، امور را رصد کنیم.

حجت الاسلام رییسی خط امامی ها را کسانی دانست که به شاخص های امام نزدیک تر باشند و یکی از مهمترین این شاخصه ها را پیروی از ولایت فقیه عنوان کرد.

وی گفت: خداباوری، مردم باوری، دشمن ستیزی، دشمن شناسی، وحدت، یکپارچگی و پایداری به ارزش ها از دیگر مولفه های خط امامی بودن است.

معاون اول قوه قضائیه همچنین به باور عمیق امام (ره) به عدالت اجتماعی اشاره و اضافه کرد: در مفاهیم دینی، هیچ مفهومی بعد از توحید بالاتر از عدالت اجتماعی نیست و امام راحل، به این مفهوم، باوری راسخ داشت.

R 8

R 11

R 9

R 4

R 3

R7

R2

R 6

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان