Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : رئیس شورای اسلامی شهر رشت گفت: جمع آوری دستفروشان با ایجاد مثلث شهرداری، نیروی انتظامی و قوه قضائیه امکانپذیر است.

رضا جمشیدی سه شنبه شب در نشست آسیب شناسی مباحث حقوقی شهرداری این شهر با شورای قضایی گیلان با قدردانی از همکاری دستگاه قضایی در جمع آوری دستفروشان، گفت: مشکل مذکور از طریق اصلاح قانون برطرف می شود.

وی به تقدیم لایحه اصلاح تبصره 2 ماده 55 قانون شوراها از طریق شورای عالی استان ها به مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و افزود: جمع آوری دستفروشان با ایجاد مثلث شهرداری، نیروی انتظامی و قوه قضائیه امکانپذیر است.

وی با اشاره به مصوبه شورای تامین شهرستان رشت مبنی بر ساماندهی دستفروشان، تصریح کرد: تاکنون توفیقی در ساماندهی و جمع آوری دستفروشان نداشتیم.

معاون خدمات شهری شهردار رشت نیز در این نشست اظهار کرد: دستفروشان صبح ها تا هشت غروب اجازه پهن کردن بساط را ندارند و این موفقیت با همکاری دستگاه قضایی محقق شده است.

علی بهارمست دستفروشان را مشکل هشت ساله شهر رشت عنوان کرد و افزود: بیشتر دستفروشان به تذکر کارکنان شهرداری توجهی ندارند و موضوع را به طرف درگیری و فحاشی می کشانند.

بهارمست با بیان اینکه به کارکنان شهرداری توصیه شده تحت هیچ شرایطی درگیری ایجاد نکنند، تصریح کرد: مواردی پیش می آید دستفروشان در سطح شهر درگیری فیزیکی ایجاد می کنند.

معاون خدمات شهری شهردار رشت از شکایت دستفروشان علیه کارکنان شهرداری خبر داد و بیان کرد: دستفروشان با شکایت به دادگاه می خواهند موضوع را شخصی کنند اما کارکنان شهرداری وظایف قانونی خود را انجام می دهند.

وی با اشاره به اینکه تعدادی از کارکنان سد معبر و مدیر خدمات شهری شهرداری رشت با وثیقه آزاد هستند، اظهار کرد: موضوع مذکور جسارت برخورد با دستفروشان و متخلفان را از کارکنان شهرداری سلب کرده است.

بهارمست به وجود تخلف های ساختمانی در رشت اشاره کرد و گفت: شب گذشته منزل مسکونی رئیس خدمات شهری منطقه پنج شهرداری رشت توسط متخلفان ساختمانی در این شهر به آتش کشیده شده است.

وی با بیان اینکه رئیس خدمات شهری منطقه پنج شهرداری رشت خواستار تغییر پست سازمانی خود شده است، یادآور شد: اگر فردی دیگری را در پست مذکور بگذاریم مشکل برطرف نمی شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان