Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم شهرستان مرزی بندر آستارا در مجلس شورای اسلامی خواستار توسعه ظرفیت مسافری پایانه مرزی آستارا از 300 نفر به سه هزار و 500 نفر شد.

ˈصفر نعیمی رزˈ روز پنجشنبه در جریان سفر یکروزه معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور به آستارا و در جلسه بررسی مشکلات زیرساختی حوزه راهداری و پایانه مرزی آستارا گفت: سالن مسافری پایانه مرزی آستارا دو دهه قبل و تنها برای پذیرش روزانه 300 مسافر ایرانی و خارجی ساخته شده ولی هم اینک با لغو روادید روزانه بالغ بر سه هزار نفر از این سالن استفاده می کنند.

وی با اشاره به محدود بودن فضای فیزیکی سالن و ساختمان اداری پایانه مرزی آستارا افزود: تجمع مسافران در سالن مسافری پایانه مرزی در شرایط آب و هوایی پربارش و گرم سال زیبنده کشورمان نیست و باید سالنهای بزرگ با امکانات لازم برای پذیرش این میزان مسافر ایرانی و خارجی در دروازه مرزی آستارا فراهم و ایجاد شود.

این عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم از تردد سالانه بالغ بر یک میلیون نفر از مرز آستارا خبر داد و ایجاد زیر ساخت های لازم برای خدمات رسانی به این میزان مسافر داخلی و خارجی را ضروری دانست.

وی بیان کرد: آستارا پیشانی کشور محسوب می شود و باید متناسب با شان نظام مقدس جمهوری اسلامی آباد شود.

وی در ادامه با اشاره به تردد روزانه بالغ بر 300 دستگاه کامیون در پایانه بار و توقفگاه کامیونهای صادراتی آستارا ، خواستار احداث تقاطع غیرهمسطح توسط سازمان راهداری کشور در این محل شد و گفت: تردد این تعداد کامیون در دو کیلومتری شهر آستارا و در جاده دوبانده آستارا به تالش مخاطراتی دارد و باید این تقاطع غیرهمسطح در محل ورودی پایانه بار آستارا احداث شود.

وی در ادامه محوطه سازی پایانه بار آستارا و نیز محدوده مربوط به پایانه مرزی در داخل سایت گمرک مرزی آستارا را ضروری دانست و اضافه کرد: با ایجاد بسترهای لازم باید زمینه صادرات آسان از دروازه مرزی آستارا فراهم شود.

نعیمی آستارا را قطب صادرات انبوه میوه و تره بار کشور برشمرد و گفت: نوع محصولات صادرات از مرز آستارا ایجاب می کند که ساختارهای لازم برای سرعت بخشیدن به صادرات از این دروازه مرزی ایجاد و زمینه لازم فراهم شود.

به گزارش ایرنا ، داوود کشاورزیان معاون وزیر راه و شهرسازی و رییس سازمان حمل و نقل جاده ای کشور روز پنجشنبه در جریان سفر یکروزه خود به شهرستان مرزی بندر آستارا از پایانه بار و پایانه مرزی شهرستان آستارا بازدید کرد و در جریان این بازدید نسبت به تامین اعتبار برای محوطه سازی پایانه مرزی قول مساعد داد.

پایانه مرزی شهرستان آستارا هم اینک روزانه به 300 دستگاه کامیون صادرات و ترانزیت و نیز به سه هزار نفر اتباع ایرانی و آذری تردد کننده در مرز آستارا خدمات قانونی ارائه می کند./منبع : ایرنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان