Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : سه روز پیش احمد توکلی در نامه ای به علی لاریجانی از استعلام اش از دیوان محاسبات در خصوص عضویت نعمت زاده در هیات مدیره بیش از ۱۸ شرکت، بر خلاف قانون ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل خبر داد. که دیوان محاسبات پاسخ به این موضوع را منوط به پاسخ وزیر صنعت، معدن و تجارت کرده است.

به گزارش جهان به نقل از پارس، دیوان محاسبات، موضوع عضویت محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت، معدن و تجارت در هیات مدیره بیش از ۱۸ شرکت خصوصی را تایید کرده است لیکن برای روشن شدن این موضوع با جناب وزیر مکاتبه داشته و با تعیین مهلتی خواستار پاسخ وی شده بود.

علی رغم تعیین مهلت برای مهندس نعمت زاده، هنوز پاسخی از سوی وی به دیوان محاسبات کشور ارسال نشده است.

لازم به ذکر است براساس تبصره چهار ماده واحده قانون «ممنوعیت تصدی بیش از یک شغل»؛ "تصدی هر نوع شغل دولتی دیگر در مؤسساتی که تمام یا قسمتی از سرمایه آن متعلق به دولت و یا مؤسسات عمومی است و نمایندگی مجلس شورای اسلامی، وکالت دادگستری، مشاوره حقوقی و ریاست و مدیریت عامل یا عضویت در هیأت مدیره انواع شرکت های خصوصی جز شرکت های تعاونی ادارات و مؤسسات برای کارکنان دولت ممنوع است."

لازم به ذکر است محمدرضا نعمت زاده به شماره ملی ۱۳۷۸۶۸۵۴۰۷ عضو هیات مدیره شرکت «رسا فارمد» است. برخی گمانه زنی ها از خروج نعمت زاده از هیات مدیره شرکت ها و جایگزینی فرزندان و دامادهای وی خبر می دهد.

از طرف دیگر در حال حاضر دکتر شبنم نعمت زاده به شماره ملی ۰۴۵۰۵۷۶۲۶۴ مدیر عامل شرکت «رسا فارمد» است. این شرکت در زمینه مواد غذائی، حیوانی، نباتی، آشامیدنی، محصولات وابسته، نباتات و حیوانات زنده، مواد شیمیائی، پلاستیک، داروئی و محصولات وابسته فعالیت می کند.

شبنم نعمت زاده از واردات کنندگان داروی کشور است و در حال حاضر عضو هیات مدیره اتحادیه واردکنندگان مکمل های غذایی، رژیمی، ویتامینی و گیاهی ایران است.

زینب نعمت زاده به شماره ملی ۰۴۵۳۴۰۳۸۸۳ نیز از اعضای اصلی هیات مدیره شرکت «رسا فارمد» است. این شرکت در حوالی میدان تجریش، خیابان مقدس اردبیلی قرار دارد.

پایگاه خبری تحلیلی «پارس»، درصدد است تا ارتباط محمد محبعلی به شماره ملی ۰۰۵۳۳۰۳۹۴۶ و رامین رفیعی لتیانی به شماره ملی ۰۰۳۰۷۹۴۰۴۸ را نیز با محمدرضا نعمت زاده مشخص نماید.

بر اساس آگهی های ثبت شرکت ها در روزنامه رسمی کشور، نعمت زاده لااقل از سال ۹۱ به بعد در هیئت مدیره ۱۸ شرکت عضو هیات مدیره بوده که در ذیل به اسامی برخی از آنها اشاره می شود:

رسا فارمد به شماره ثبت ۳۳۳.۷۹

پلیمری پویا جم خاورمیانه به شماره ثبت ۴۳۳۷۳۷

ارگ شیمی پارسا به شماره ثبت ۳۴۱۷۶۳

مهندسی توسعه پترو فرآیند کرخه به شماره ثبت ۴۳۵۵۳۵

الوند پترو انرژی کیش به شماره ثبت ۱۰۲۳۳

هرمزان تجارت گستر کیش به شماره ثبت ۱۰۲۴۹

برق انرژی پاینده جم به شماره ثبت ۴۳۲۴۴۵

توسعه پتروشیمیایی ساحل دریا به شماره ثبت ۴۲۶۵۸۲

توسعه نگین مکران به شماره ثبت ۴۲۶۸۶۸

توسعه صنعت نعمت به شماره ثبت ۴۰۸۱۲۵

تولید برق دژپل انرژی به شماره ثبت ۴۲۶۰۴۹

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان