Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی از بهره برداری 2 پروژه بزرگ علمی تا پایان سال در حوزه دانشگاه آزاد و پیام نور در شهرستان فومن خبر داد.

ناصر عاشوری نماینده مردم فومن و شفت در مجلس شورای اسلامی در دیدار با مدیران رسانه های گروهی استان با پایگاه بودن گیلان در بخش کشاورزی گفت: مردم استان گیلان افتخار این را دارند که قسمتی از قوت و غذای مردم ایران را تولید می کنند علیرغم بی توجهی هایی که به کشاورزی در استانمان شده است ولی در بخش های مختلف تولیدات دامی و کشاورزی جزء شاخص های بسیار خوب و ممتاز کشوری قرار داریم.

وی افزود: در برنج رتبه دوم، در چای رتبه اول، مرکبات رتبه پنجم، فندق و بادام زمینی رتبه اول و مرغ گوشتی و مادر رتبه سوم و مرغ اجدادی رتبه دوم را داریم که همه این رتبه ها نشان دهنده وجود ظرفیت های بسیار خوب تولید در بخش کشاورزی و دام در این استان است که می تواند به ایجاد شغل پایدار کمک کند.

ناصر عاشوری سپس به عملکرد خود در بحث مجلس اشاره کرد و گفت: در طول مدت حضور در این دوره در مجلس طبق آمار منتشر شده و ثبت گردیده در اسناد مجلس، 32 مورد تذکر کتبی به وزرا داشته ام در بخش های مختلف، 3 مورد سوال از وزرا و در 47 طرح مطرح شده در مجلس دفاع و امضاء داشته ام تا به بخشی از وظایف نمایندگی خود در برابر رای مردم عمل کنم.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس سپس به مباحث پرداخت یارانه ها و مباحث اقتصادی اشاره کرد و گفت: باید قوانین کوتاه مدت را برای مدیریت کشور تصویب کنیم تا فشار امروز از روی مردم برداشته شود، در شرایط کنونی ما باید بدانیم که مشکلات مردم چیست و بررسی قوانین و سیاست های اقتصادی نظام را در اولویت اول خود قرار دهیم.

نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: هنر ما در تصویب قوانین انبوه نیست بلکه باید قوانینی مثبت و کار شناسی شده را به تصویب برسانیم.

عاشوری با بیان اینکه در مجمع نمایندگان گیلان سلیقه های متفاوتی وجود دارد، گفت: نمایندگان گیلان با وجود سلایق مختلف در بروز و ظهور لوایح در مجلس بسیار فعال بوده و از وجهه بسیار مثبتی برخوردارند و تلاش می کنند تا بیشترین تاثیر را برای احقاق حقوق مردم حوزه های انتخابی خود داشته باشند.

نماینده مردم فومن و شفت در مجلس از افتتاح بیمارستان شهرستان شفت در هفته دولت خبر داد و گفت: امیدواریم با توجه به وجود زیرساختهای گاز در استان گیلان طی 3 سال آینده اکثریت روستاهای استان از گاز بهره مند شوند که این مساله خود باعث رونق کشاورزی خواهد شد.

وی با اشاره به وجود 5 مرکز دانشگاهی پیام نور، فنی پردیس، علمی کاربردی جهاددانشگاهی، آزاد اسلامی و موسسه غیرانتفاعی دامون در شهرستان فومن از بهره برداری 2 پروژه بزرگ علمی تا پایان سال در حوزه دانشگاه آزاد و پیام نور خبر داد و گفت: جمعا در شهرستان فومن 4 هزار و 781 دانشجو مشغول به تحصیل بوده و با مساعدت های وزارت علوم در احداث دانشکده ایران شناسی و گردشگری زیرنظر دانشگاه گیلان و احداث دانشکده پرستاری و مامایی در تلاش خواهیم بود تا رونق جدیدی در حوزه علمی برای مردم منطقه ایجاد نماییم.

عاشوری وجود منطقه آزاد را به عنوان سرمایه ملی در استان گیلان ذکر کرد و گفت: گردشگری میراث بشری است و متاسفانه در خیلی از مواقع عدم وجود زیرساخت ها در گردشگری باعث شده تا شرایط منطقه ای برای گردشگری فراهم نباشد که اگر تحقق یابد و مدیریت شود اشتغال و اقتصاد پایدار را به دنبال خواهد داشت، ما در گیلان به دنبال کار هستیم و انتظار داریم جامعه رسانه ای در کنار مدیران فرهنگ کار را نهادینه کنند.

وی در پایان از ساخت یک استادیوم با استانداردهای جهانی در فومن خبر داد و اظهار کرد: زمینی در اختیار خیر فومنی قرار گرفته است تا استادیوم با بهترین شرایط برای جوانان این منطقه ساخته شود و هدیه به دولت و مردم منطقه شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان