Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه شوراهای اسلامی باید در زمینه ارتقای خدمات به مردم فعال تر شوند، گفت:شوراهای اسلامی باید در حوزه اشاعه و ترویج فرهنگ غنی اسلامی پیشگام باشند.

آیت الله زین العابدین قربانی، نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت امروز، 28 خرداد در دیدار با روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها که در بیت ایشان برگزار شد، با بیان اینکه شوراها نماد خدمت رسانی به مردم هستند، اظهار کرد: شوراهای اسلامی باید در زمینه ارتقای خدمات به مردم فعال تر شوند.

وی با اشاره به دغدغه های فرهنگی مقام معظم رهبری، افزود: شوراهای اسلامی باید در حوزه اشاعه و ترویج فرهنگ غنی اسلامی پیشگام باشند، گیلان مهد بسیاری از علما و مفاخر جهان تشیع است و حوزه علمیه بین المللی امیرالمومنین(ع) گیلان مرکز فرهنگی گیلان و کشورهای حاشیه خزر و آسیای میانه است.

در ادامه رضا جمشیدی، رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به برگزاری چهل و ششمین اجلاس رسمی روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها به میزبانی شورای اسلامی شهر رشت، گفت: جمعی از مسئولان شورای عالی استان ها و روسای شورای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها به منظور شرکت در چهل و ششمین جلسه رسمی به رشت سفر کرده اند.

وی تصریح کرد: اجلاس دو روزه روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها به میزبانی شورای اسلامی کلانشهر رشت امروز و فردا در رشت برگزار می شود که از کمیته های ارتباطات و اطلاع رسانی، پشتیبانی، اجرایی، فرهنگی، تشریفات و مراسم تشکیل شده است.

رئیس شورای اسلامی شهر رشت با اشاره به نایب رئیسی شورای اسلامی شهر رشت در این اجلاس، خاطرنشان کرد: نشست روسای شوراهای اسلامی کلانشهرها و مراکز استان ها به ریاست مسجدجامعی، رئیس شورای اسلامی شهر تهران و رئیس مجمع مشورتی کلانشهرها و مراکز استان ها برگزار می شود.

وی گفت: این اجلاس به صورت دوره ای در شهرهای مختلف برگزار می شود که در این دوره شهر رشت میزبانی اعضای اجلاس روسای شوراهای اسلامی را عهده دار است.

جمشیدی  با بیان اینکه شهر پویایی و نشاط خاصی دارد، تصریح کرد: شهرها هر روز نیازهای جدیدی دارند و باید آئین نامه ها را بازنگری و به روز کرد که به همین منظور مجمع شوراهای کلانشهرها و مراکز استان ها بسیار کمک کننده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان