Saturday، 18 May 2024 | شنبه، 29 اردیبهشت 1403
1 2

گیلانیان : عضو کمیسیون برنامه، بودجه ومحاسبات مجلس با یادآوری تخلفات دولت دهم و خسارت های واردآمده به کشور به علت اقدامات غلط این دولت، گفت: به هیچ عنوان نباید در رسیدگی به تخلفات و شکایات از احمدی نژاد کوتاهی کرد و این منطق که وی امروز دیگر رییس جمهور نیست اساس قابل قبول نبوده و نیست.

غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی در گفت و گو با خانه ملت با یادآوری اینکه دولت دهم شعاری می داد که من کاری می کنم که نه کسی بتواند آن را ادامه دهد و نه بتواند تغییری در آن ایجاد کند، گفت: برای محاکمه دولت دهم نباید هیچ ابایی داشته باشیم و احمدی نژاد باید بابت تمام اقداماتی که انجام داده و صد ها مورد تخلف قانونی که از دولت گذشته وجود دارد پاسخگو باشد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی افزود: دولت بعدی رویه اش تا کنون این بوده که قانون مدار است اما اگر فشار بیشتری وارد شود می تواند دولت قبل را الگو کند و با این پیش زمینه که مگر با دولت قبلی چه کسی برخورد کرد، اعمال و رفتار دولت گذشته را تکرار کند.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس با ذکر برخی تخلفات و قانون شکنی های دولت احمدی نژاد، افزود: دولت دهم باید ۱۳هزار و ۵۰۰ تومان یارانه پرداخت می کرد که ۴۵ هزار تومان یارانه داد، همچنین با صندوق توسعه ملی هر کاری که دلش خواست کرد و کسی هم با این دولت و عملکردهای غیرقانونی آن برخورد نکرد.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه دستگاه قضا باید به تخلفات احمدی نژاد رسیدگی کند تا عبرتی برای سایر دولت ها باشد،تاکید کرد: اگر می خواهیم قانون در کشور نهادینه شود باید با هر متخلفی مطابق قانون برخورد شود بنابراین لازم است با دولت قبل به دلیل تخلفاتی که مرتکب شده است به صورت قانونی برخورد شود.

۵ هزار پروژه عمرانی کلنگ زده و رها شده میراث دولت احمدی نژاد

جعفرزاده ایمن آبادی تصریح کرد: باید دادگاه علنی تشکیل و عملکرد دولت دهم بررسی و قضاوت شود و احمدی نژاد هم بیاید و دفاع کند.

این نماینده مردم در مجلس با بیان اینکه ما نمایندگان مجلس به عنوان شاکیان دولت دهم حرف های بسیاری از عملکرد دولت قبلی داریم، ادامه داد: اقدمات دولت دهم به اقتصاد کشور ۷۰ هزار میلیارد تومان ضرر رساند ؛ این دولت حدود ۵ هزار پروژه نیمه تمام راکلنگ زده و رها کرده اند.

وی با تاکید بر اینکه احمدی نژاد صدها خسارت دیگر به کشور وارد کرده است و به همین دلایل دولت دهم باید محاکمه و دادگاهی شود، تصریح کرد: دولت روحانی که سهل است چندین دولت دیگر گرفتار رفع خرابی های ایجاد شده ناشی از عملکرد دولت دهم خواهند بود.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس یادآور شد: برای ورود مجلس و پیگیری محاکمه دولت دهم فضای عمومی کشور هم باید اجازه دهد و فرهنگ سازی لازم صورت گیرد تا این رویکرد که هر کس کارش تمام شد اینکه بگوید خداحافظ و برود و نسبت به عملکرد او برخوردی نشود اصلاح شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان