Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : غول عظیم موتورهای جستجوگر (گوگل) سرویس ارائه خدمات پست الکترونیکی (جی میل) خود را فارسی کرد. امروز گوگل برروی وبلاگ رسمی خود اعلام کرد که از این پس زبان فارسی هم به بانک زبان های پست الکترونیکی جی میل اضافه شده و از این پس تمامی فارسی زبان ها می توانند به راحتی به تعامل با این سرویس پست الکترونیکی به زبان مادری خود ارتباط برقرار کنند.

برروی این وبلاگ گوگل درباره هدفش از انجام این کار اعلام شده است، ما می خواهیم محصولاتمان در تمام جهان در دسترس و قابل استفاده باشد و این بدین معنی است که ما باید این محصولات را به بیش ترین تعداد زبان ممکن ارائه دهیم و به همین منظور تیم های جی میل و بومی سازی با هم همکاری کرده اند تا جیمیل را در 53 زبان به مردم دنیا ارائه کنند و امروز این عدد به 54 می رسد، چرا که پس از همکاری نزدیک با تیم فارسی ما مفتخریم که فارسی را به عنوان جدیدترین زبان جی میل معرفی کنیم.

کاربرانی که علاقه مند به فارسی سازی زبان جی میل خود هستند کافی است طبق مراحل زیر عمل کنند:

1. وارد حساب Gmail خود شوید.

2. برروی نماد چرخ دنده بالای صفحه و سپس «تنظیمات Mail»‏ (Mail settings) کلیک کنید.

3. زبان فارسی (Persian) را از منوی کشویی «زبان نمایشگر Gmail» ‏(Gmail display language) در بخش «زبان» (Language) انتخاب کنید.

4. روی «ذخیره تغییرات» (Save Changes) کلیک کنید.

هنگامی که تنظیمات زبان را در حساب جی میل برروی دسک تاپ به روزرسانی کردید، همان تغییرات در حساب جی میل موبایل (Gmail for Mobile) هم اعمال خواهد شد و نسخه موبایل Gmail هم که از طریق مرورگر وب روی موبایل یا رایانه لوحی (تبلت) قابل دسترس است، امکانات زبان فارسی را فراهم کرده است (البته نیاز به پشتیبانی فارسی در سیستم عامل دارد).

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان