Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : محمود عباس رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین جمعه شب به وقت تهران طی سخنان پرشوری در مجمع عمومی سازمان ملل، خواستار پذیرش رسمی کشور مستقل فلسطین در سازمان ملل با مرکزیت قدس و در مرزهای 1967 شد.  

به گزارش الف، عباس در سخنرانی خود که بارها با تشویق پرشور و ممتد نمایندگان دیگر کشورها قطع می شد، به بهار عربی اشاره کرد و گفت: شش دهه نکبت و آوارگی برای ملت فلسطین کافیست اکنون اجازه دهید شاهد بهار در فلسطین باشیم  
 تصاویر سخنرانی محمود عباس در مجمع عمومی سازمان ملل نشان می داد سالن اجلاس پر از جمعیت بود و نمایندگان ایران نیز شامل وزرای خارجه، کار و نیرو، به همراه نمایندگان دیگر کشورهای اسلامی و جهان سوم، برای سخنان عباس کف زدند درحالی که نمایندگان آمریکا، رژیم صهیونیستی و دیگر کشورهای غربی با ناراحتی فقط نظاره گر نمایش عباس بودند.
همزمان با سخنرانی محمود عباس، هزاران فلسطینی عصر جمعه در میدا ن های اصلی شهرهای کرانه باختری به خصوص نابلس و الخلیل تجمع کردند و به سخنرانی رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین گوش فرا دادند. پس از پایان سخنرانی عباس نیز با تکان دادن پرچمهای فلسطین به شادمانی پرداختند. محمود عباس پیش از سخنرانی در مجمع عمومی، با "بان کی مون" دبیر کل سازمان ملل ملاقات و درخواست عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل را به وی ارائه کرده بود.  
عباس در حالی در سخنرانی خود خواستار الحاق کشور مستقل فلسطینی به مرکزیت قدس شد که اوباما روز گذشته وی را فراخوانده و برای آخرین بار سعی کرده بود عباس را از طرح خواسته فلسطینی ها در سازمان ملل منصرف کند.    اوباما روز چهارشنبه نیز در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل بار دیگر تاکید کرده بود با طرح فلسطینیان برای عضویت در سازمان ملل مخالف است. سخنان اوباما خشم فلسطینیان را برانگیخت و معترضان خشمگین روز پنج شنبه با سردادن شعار و حمل پلاکارد در شهر های فلسطینی تجمع و علیه سیاستهای دوگانه اوباما شعار دادند.  آمریکا اعلام کرده است درخواست الحاق کشور مستقل فلسطین را در شورای امنیت وتو خواهد کرد. از غزه نیز خبر می رسد مسئولان حماس به تلاشهای عباس خوش بین نیستند و اعلام کرده اند تاریخ نشان داده جنبش فتح با امتیاز دادن و گدایی زمین فلسطین از اشغالگر نمی تواند راه به جایی ببرد و همه سرزمین های فلسطینی را باید از اشغال صهیونیستها آزاد کرد نه اینکه فقط بخشی از آن را از آنها گدایی کرد.
 محمود عباس در شرایطی نمایش تاریخی خود را در نیویورک برگزار کرد که فقط چند ماه تا برگزاری انتخابات فلسطین باقی مانده و فلسطینی ها باید بین روش فتح  و حماس یکی را انتخاب کنند.
 
 
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان