Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

اختصاصی گیلانیان : امروزه با رشد آهنگ شهر نشینی ، مشکلات و معضلات ناشی از این فرآیند افزایش یافته است که اهمیت بهسازی زیر ساخت های موجود شهری با استفاده از مدیریت یکپارچه بیش از پیش قوت یافته است. از جمله این زیر ساخت ها بهسازی سیستم فاضلاب شهری می باشد که چند سالیست شهر عزیزمان را مورد بی مهری قرار داده است.

 در چند سال گذشته پروژه ذیربط مورد مطالعه فراوان قرار گرفت و سر انجام یکی از سیستم های نه چندان نوین با توجه به وضعیت نامطلوب اقتصادی انتخاب و وارد مرحله اجرا گردید. که هم اکنون در مرحله اجرای این پروژه قرار گرفته ایم پروژه ای که با مشکلات عدیده روبرو بوده و طبعاً خواهد بود. در پروژه فوق مسئولان وقت همیشه از آن حمایت  می نمودند و بعد از مدتی به فراموشی سپرده می شد تا زمانیکه شهر رشت { به قول مجری برنامه افطاری شبکه باران } شهر باران های نقره ای شروع به بارش می نمود و دوباره جلسه بحران استان.

 در چند روز اخیر در اکثر شهرهای استان باران باعث آب گرفتی در میادین و معابر شد و مسئولین با پوشیدن لباس های هلال احمر در سطح شهر حاضر شده و از مردم عذرخواهی می نمودند. حال این سوال مطرح می شود تا کنون مشاوران مسئولین وضعیت استان را به استحضارشان نرسانیده اند یا اینکه بعد از به وقوع آمدن مشکلات به اطلاع آنها می رسانند؟ آیا در بین بدنه اجرایی استان جای افراد متخصص خالی نیست؟ چرا همیشه بعد از وقوع حوادث به فکر رفع مشکل هستیم؟ در اینجا لازم می دانم مشکلات استان و شهر رشت را به استحضار مسئولین محترم برسانم تا به جای وعده و اختلاف بر سر مسائل پیش پا افتاده در شورای شهر و شهرداری مشکلات را رفع نمایند:

مشکلات ترافیکی شهر ها، آب گرفتگی معابر عمومی، مشکلات زیست محیطی ناشی از دفع نادرست زباله های خانگی، صنعتی و بیمارستانی، سیستم فاضلاب های خانگی،صنعتی و بیمارستانی که بدون تصفیه وارد رودخانه های زرجوب و گوهر رود می گردد، ساخت و ساز غیر اصولی در سطح شهر و استان که در موقع زلزله شاهد حوادث ناگوار خواهیم بود، مشکلات کشاورزان ، عدم استفاده از نیرو های متخصص در بدنه اجرایی استان که در روز های بحرانی جای خالی این عزیزان لمس می گردد، مشکلات شهرک های صنعتی که در آینده ای نزدیک شاهد تعطیلی برخی کارخانه ها خواهیم بود، مشکلات برق شهروندان در فصل تابستان، کنده کاری بی مورد و پی درپی شهر و هدر رفتن بیت المال و ....

در پایان نگارنده امیدوار است مواردی که ذکر گردید و این تنها بخشی از مشکلات شهروندان استان است مورد توجه مسئولین محترم استان قرار گیرد تا در آینده ای نه چندان دور با سربلندی در مقابل همشهریان قرار گیریم نه اینکه مدام از آنها عذر خواهی نماییم. طبعاً این مهم تنها با تعامل بین مسئولین تحقق خواهد یافت.

انشا الله ....

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان