Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : پنجشنبه شب تیم ملی والیبال ایران در دیدار فینال رقابتهای قهرمانی آسیا در حضور بیش از 20 هزار تماشاگر در ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی میزبان چین بود و توانست با نتیجه سه بر یک این تیم را شکست داده و برای نخستین بار به مقام قهرمانی رقابت های مردان آسیا برسد.

به گزارش «تابناک»  ،  تیم ملی والیبال مردان ایران در حالی برای اولین بار به مقام قهرمانی رسید و نوای شادی را در سراسر ایران ، این مرز گوهر ، طنین افکن کرد که در کنار بازیکنان غیرتمند تیم ملی والیبال ، ورزشگاه 12 هزار نفری آزادی نیز عرصه ظهور و بروز غیرت تماشاگرانی بود که با پوست و گوشت و استخوان خویش ، انگیزه و طراوت و شادابی را به بازیکنان ملی پوش کشور انتقال دادند . 
بر اساس این گزارش ،  حضور حیرت انگیز و حماسی مردم در ورزشگاه آزادی برای حمایت از بازیکنانی که به معنای واقعی کلمه برای احیای غرور ایرانی مردانه جنگیدند ، به همه مسولان در رشته های مختلف نشان داد که مردم فهیم ایران به خوبی قدرشناس و سپاسگزار مسولانی هستند که با برنامه ریزی ، دوراندیشی و آینده نگری ، تیمی را به نمایندگی از آنان روانه مسابقات می کنند که سربلند کردن و احیای غرور ایرانی را سر لوحه کار خود قرار می دهند . 
همبستگی بازیکنان تیم ملی والیبال و تماشاگران ایرانی امشب به حدی رسیده بود که اگر چه تیم چین از لحاظ فنی در مقابل دلاور مردان ایرانی مغلوب شدند ، اما تماشاگران نیز با تشویق ها مداوم و سکوت های به موقع خود ، تیم چین را در فشاری خرد کننده قرار دادند . 
بر این اساس، برنامه ریزی فدراسیون والیبال برای در اختیار گرفتن یکی از بهترین مربیان والیبال جهان و فراهم کردن شرایطی بدون حاشیه برای وی ، در کنار حضور مردانی در درون تیم ملی والیبال که هر کدام از لحاظ شخصیتی و فنی برای خود یک ابر ستاره در سطح آسیا بودند ، شرایط را برای شادی مردم ایران در شب ولادت کریمه اهل بیت ، حضرت فاطمه معصومه سلام ا... علیها ، فراهم کردند . 
امشب والیبالیست های قهرمان ایران به همه مدعیان و شومن هایی که به جای خنداندن مردم با پیروزی ها و قهرمانی های خویش ، در مراحل مختلف ضمن شکستن غرور ایرانی ، به مردم ایران می خندند ، آموختند که رسالت مسولان این مرز بوم ، کسب قهرمانی ها و ایجاد شادی در قلب این ملت فداکار است نه اینکه با دور زدن مردم و شکستن غرور مردم ، به آنان بخندند . این پیروزی به حق شایسته دلاور مردان و دست اندرکاران و مدیرانی است که غیرت و غرور و هویت ایرانی را پاس می دارند .
اما تیم ایران چگونه چین را شکست داد ؟
با وجود اینکه جو ورزشگاه کاملاً به سود ایران بود اما ست نخست را چینی ها با حساب 25-22 به نفع خود پایان دادند. خولیو ولاسکو همانند دیدار روز گذشته در مرحله نیمه نهایی مقابل کره جنوبی در نخستین ست بیشتر به ارزیابی حریف پرداخت.
در آغاز ست دوم ملی پوشان ایران با قدرت کار را شروع کردند و در همان ابتدا سه امتیاز از حریف خود پیش افتادند و این اختلاف امتیاز را تا پایان این ست بیشتر هم کردند تا ست دوم را ایران با نتیجه 25 بر 18 از آن خود کند.
ولاسکو که با گذشت زمان بیش از پیش دست چینی ها را خوانده بود با تعویض های متفکرانه در ست سوم فقط از مهدی مهدوی در پست پاسور استفاده کرد و در حالی که امیر حسینی در این ست اصلاً بازی نکرد ایران باز هم با قدرت ست را از آن خود کرد. سفید پوشان ایران در این ست 25 بر 19 از سد چین گذشتند.
سرانجام در ست چهارم، ایران با حمایت بی نظیر هواداران و بازی زیبای ملی پوشان ضربه نهایی را به تیم ملی چین وارد کرد و با نتیجه 25 بر 16 علاوه بر به دست آوردن این ست و پیروز شدن در این بازی، عنوان قهرمانی این دوره از رقابتها را به دست آورد.
این برای نخستین بار است که تیم ملی والیبال ایران در رقابتهای قهرمانی آسیا به عنوان نخست و مدال طلا دست پیدا می کند.
ملی پوشان ایران با شایستگی تمام به این عنوان دست پیدا کردند و در طول رقابتها تنها دو ست را مقابل کره جنوبی و چین واگذار کردند و سایر حریفان خود را با نتیجه سه بر صفر شکست دادند.
ایران در این دوره از مسابقات با قدرت ظاهر شد و در مرحله گروهی توانست ژاپن، مدافع عنوان قهرمانی را شکست بدهد و تا مرحله نیمه نهایی حتی یک گیم را نیز واگذار نکرد. والیبالیست های ایران در دیدار برابر کره جنوبی گیم اول را باختند و در دیدار فینال نیز گیم اول را به چین واگذار کردند و به جز این دو گیم سایر نتایج را به سود خود به پایان رساندند.    
البته گفتنی است این دیدار به یادماندنی حواشی جالبی را به همراه داشت از جمله اینکه صدای تماشاگران حاضر در ورزشگاه به قدری زیاد بود که گوینده سالن برای معرفی بازیکنان مجبور بود، فریاد بکشد. 
حضور بیش از بیست هزار تماشاگر در ورزشگاه آزادی در روزی که والیبال ایران یکی از به یادماندنی ترین روزهایش را پشت سر گذاشت از حاشیه های مهم فینال شانزدهمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا بود.
ماموران ورزشگاه آزادی از ساعت 16 از ورود تمام خودروها و حتی خودروهای خبرنگاران و مسئولان برزگراری جلوگیری می کردند.
در حالی که تعداد بسیار زیادی تماشاگر بیرون از سالن حضور داشتند، هنگام خروج چند خودرو مسئولان حراست به ناچار یکی از درها را باز کردند و مردم با باز شدن در به سمت ورزشگاه هجوم آوردند که مسئولان به دلیل ازدحام بیش از حد نتوانستند مانع ورود مردم شوند.
مقابل درب ورودی سالن، مردم از مسئولان برگزاری خواهش می کردند بتوانند موقتاً از در ورودی عبور کنند. اصرار زیاد مردم برای ورود به ورزشگاه و خصوصا گریه چند تماشاگر زن صحنه جالبی را رقم زد.
به دلیل وضعیت غیر عادی در سالن، بنا به تصمیم مسوولان برگزاری مسابقات نشست مطبوعاتی دیدار استرالیا و کره جنوبی برگزار نشد.
در ردیف پایینی، تماشاگران چینی با قرار گرفتن در پشت جایگاه پرچم کشورشان را آویزان کردند.
کارلوس کی روش سرمربی تیم فوتبال ایران به همراه دستیارانش در VIP حضور داشتند. کی روش، گاسپار، سیموئز و نمازی به محض ورود به سالن با تعجب به 20 هزار هوادار ایرانی نگاه کردند. آنها به قدری شگفت زده شده بودند که با تلفن همراه خود از حضور این تعداد تماشاگر برای یک بازی والیبال تصویربرداری کردند./تابناک
 
 
همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 3

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان