Saturday، 02 March 2024 | شنبه، 12 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان عصر امروز در نشست ستاد اجرایی هماهنگی خدمات سفر گفت : تلاش کنید فضای ایمن، شاداب و با شور و نشاط و آرام در نوروز برای مردم فراهم شود.

دکتر نجفی در این نشست با تأکید بر فعال سازی ستادهای اجرایی هماهنگی خدمات سفر مسئله ی امنیت سفر را متذکر شد و گفت : برقراری نظم و تأمین امنیت عمومی و رعایت هوشیاری و انجام اقدامات امنیتی و مراقبتی برای ایام نوروز مورد توجه ی بیش تر قرار گیرد.

وی افزود : باید تلاش کنیم در این ایام بر مشکلات مردم افزوده نشود و در نوروز صدمات سفر به شدت کاهش یابد.

نماینده عالی دولت در گیلان خاطر نشان کرد : درست است با تلاش و زحمات دولت تدبیر و امید آمار بیکاری و تورم در استان گیلان کاهش یافته است اما کاهش این آمارها که  صحیح و مستند نیز است به معنی حل تمام مشکلات مردم نیست چرا که اگر این مشکلات بصورت کامل حل شده بود ما از کاهش این آمارها سخن نمی گفتیم از اینرو تلاش کنید در نوروز بر مشکلات مردم که کم نیست افزوده نشود و آنان نوروزی آرام و پر نشاط داشته باشند.

دکتر نجفی با اشاره به اینکه بخشی از نوروز با ایام فاطمیه همزمان شده است گفت : مردم ما به خوبی نشان دادند که شأنیت این ایام را رعایت می کنند و باید تلاش کنیم فضایی فراهم کنیم تا نوروزی با شور و نشاط و آرامش داشته باشیم.

رئیس شورای تأمین استان با اشاره به اینکه بالای 50 درصد از سرقت های نوروزی توسط معتادین سابقه دار انجام می پذیرد گفت : تلاش شود در این ایام به زندانیان بنام و سابقه دار مرخصی داده نشود.

استاندار گیلان همچنین خواستار جمع آوری معتادین و متکدیان احتمالی در سطح شهرها شد و گفت : اگرچه این پدیده در گیلان کمتر دیده می شود امّا مراقبت کنیم تا فضایی مناسب از استان در معرض دید عموم قرار گیرد.

دکتر نجفی به ذخیره سازی مناسب کالاها و ارزاق عمومی نیز اشاره کرد و گفت : کنترل و تنظیم بازار کالا و خدمات و نظارت جدی بر کیفیت و قیمت کالاها و نرخ انواع خدمات در نوروز تشدید شود و بصورت مستمر انجام پذیرد.

وی آماده سازی و بهسازی مساجد و اماکن بین راهی را نیز بسیار مهم دانست و گفت : متأسفانه برخی از این اماکن از وضعیت مناسبی برخوردار نیستند.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت استقرار پایگاه های امداد و نجات به میزان مورد نیاز در جاده های استان افزود : کلیه مراکز درمانی نیز در ایام آماده باش باشند.

دکتر نجفی بر فعال سازی جایگاه های عرضه سوخت و شورای ترافیک استان هم تأکید کرد و اعمال مراقبت های جدی و به کارگیری همه ی تلاش ها در راستای جلوگیری و کاهش تصادفات جاده ای را خواستار شد.

وی با بیان مرخصی فرمانداران، شهرداران و مدیران دستگاههای اجرایی در نوروز لغو است گفت : باتوجه به اینکه همواره در نوروز احتمال بارش باران شدید وجود دارد شورای هماهنگی مدیریت بحران نیز در این ایام آماده باش باشد.

استاندار شبکه های بانکی استان را نسبت به فعال سازی و راه اندازی کلیه دستگاههای خودپرداز ملزم کرد. نماینده عالی دولت با اشاره به اهمیت معرفی ظرفیت های گردشگری از رسانه ها و تهیه برنامه های خوب از صدا و سیما در این ایام خواستار فعال تر شدن رادیو گیلان شد.

وی همچنین تأکید کرد : مراکز اطلاع رسانی و راهنمایی گردشگران در مبادی ورودی شهرها و مناطق پر بازدید نیز استقرار یابند.

استاندار گیلان آماده سازی، پاک سازی و توجه به محیط زیست را نیز بعنوان نکته مهم دیگر تأکید کرد و گفت : پاکیزگی شهرها وظیفه ی مهم شهرداری ها است.

در این نشست همچنین هر کدام از مدیران استان به ارائه گزارشی درخصوص تمهیدات سفرهای نوروزی پرداختند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان