Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه به منظور کاهش مراجعه کنندگان به دادگستری گیلان در شهر رشت راه اندازی شد.

احمد سیاوش پور عصر امروز در مراسم افتتاح دفاتر خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه در این شهر اظهار کرد: امروز دو دفتر خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه برای کاهش مراجعه کنندگان به دادگستری در شهر رشت افتتاح شد و به زودی دفتر سوم نیز راه اندازی می شود.

وی ادامه داد: افراد برای دادخواست حقوقی در 190 عنوان به دفاتر خدمات الکترونیکی مراجعه می کنند و دادخواست در این دفاتر ثبت می شود.

سیاوش پور راه اندازی دفاتر خدمات الکترونیکی قوه قضائیه در کاهش مراجعه مردم به دادگستری را تاثیرگذار عنوان کرد و افزود: اتوماسیون اداری در دادگستری گیلان انجام شده است.

رئیس کل دادگستری گیلان با اشاره به راه اندازی سیستم الکترونیکی مدیریت قضایی از سال 82، بیان کرد: تمام شعبه دادگاه ها، دادسراها و اجرای احکام به سیستم مذکور تجهیز شده اند.

وی به قابل رؤیت شدن تمام پرونده های ورودی به دستگاه قضا در سیستم الکترونیکی اشاره کرد و گفت: طرفین پرونده با داشتن کد رهگیری می توانند به سامانه قوه قضائیه مراجعه کنند و از وضعیت پرونده مطلع شوند.

دفتر شماره یک خدمات الکترونیکی قضایی قوه قضائیه در خیابان امام خمینی (ره) رشت، نبش منظریه، جنب بانک ملی و دفتر شماره دو در بلوار شهید انصاری، مقابل خیابان ارشاد، ساختمان یعقوب زاده، پلاک 258، طبقه نخست واحد دوم راه اندازی شد./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان