Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان از کاهش قیمت گوشت مرغ در استان خبر داد و گفت: نوروز امسال پیش بینی می کنیم قیمت گوشت مرغ در گیلان به کیلویی هفت هزار تومان برسد.

علیرضا شعبان نژاد بعد از ظهر امروز در جلسه تمهید مقدمات استقبال از نوروز سال 94 اظهار کرد: امسال دو محصول سیب و پرتغال برای توزیع در استان خریداری و ذخیره سازی شده است.

وی از خرید و حمل 600 تن پرتغال از استان مازندران به گیلان خبر داد و افزود: زمستان امسال به دلیل وجود سرما درختان مرکبات در گیلان با کاهش محصول مواجه شدند و پرتغال مورد نیاز را از مازندران وارد می کنیم و تاکنون 170 تن وارد استان شده است.

شعبان نژاد با بیان اینکه 400 تن سیب قرمز از ارومیه برای توزیع در گیلان خریداری شده و در حال حمل به استان است، تصریح کرد: نرخ هر کیلو گرم پرتغال 2 هزار و 900 تومان و سیب کیلویی 2 هزار و 700 تومان اعلام شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان به مرحله سوم توزیع سبد کالای اقشار آسیب پذیر در استان اشاره کرد و گفت: مقدار یک هزار و 65 تن مرغ برای توزیع در گیلان در نظر گرفته شده و تاکنون 300 تن توزیع شده است.

وی با اشاره به ذخیره سازی یک هزار و 500 تن مرغ برای نوروز سال 94 در گیلان، بیان کرد: مرغ مورد نیاز از استان های دیگر در حال حمل به استان است.

شعبان نژاد از کاهش قیمت گوشت مرغ از سه روز گذشته در گیلان خبر داد و یادآور شد: سیاست های وزارت کشاورزی توزیع مرغ با قیمت هفت هزار تومان است و پیش بینی می کنیم قیمت گوشت مرغ تا شب عید به این نرخ برسد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی گیلان با بیان اینکه پنج مباشر توزیع مرغ سبد کالای اقشار آسیب پذیر در استان را به عهده دارند، خاطرنشان کرد: تاکنون بالغ بر 450 تن مرغ سبد رایگان کالا در گیلان توزیع شده است.

وی قیمت گوشت مرغ منجمد برای مصرف کننده را 5 هزار و 500 تومان اعلام کرد و افزود: مرغ منجمد در سردخانه کیلویی 5 هزار و 100 تومان به توزیع کنندگان ارائه می شود.

شعبان نژاد وضعیت ذخیره سازی گوشت مرغ در گیلان را مطلوب خواند و اظهار کرد: یک هزار و 500 تن مرغ منجمد در سردخانه های استان ذخیره سازی شده است./منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان