Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان گفت: با تلاش مسولان دستگاه های اجرایی این استان، ۳۱ هزار فرصت شغلی امسال در گیلان ایجاد شد.

محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز در کارگروه اشتغال گیلان، اظهار داشت:  بر اساس برنامه ایجاد 24هزار فرصت شغلی برای گیلان معین شده بود که 31هزار فرصت شغلی در این اسنان ایجاد شد.

وی با بیان اینکه آمار کاهش بیکاری در گیلان  نشان دهنده  ایجاد این فرصتهای شغلی است، افزود: از جمله دغدغه ها و اولویت های مهم استان ایجاد اشتغال است که تعهدات ایجاد اشتغال استان در سال 93 محقق شد اما بازهم می گویم که این اقدامات کافی نیست و باید بیشتر تلاش کنیم.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه در ابتدای سال بانک ها در ایجاد فرصتهای شغلی همکاری مناسب نداشتد که پس از تذکرات لازم این روند بهبود یافت، گفت: در بدو ورود خود به استان با مشاهده وضعیت بانکی استان دچار نگرانی شدم و این نگرانی به طبع برای مدیران بانکها نیز وجود داشت ولی انتظارات استان و مردم از بانکها بر پرداخت تسهیلات علی الخصوص تسهیلات پیش بینی شده درقانون بود و شاهد اقدامت خوبی هستیم.

نجفی بر ضرورت توسعه شرکت های دانش بنیان در استان تأکید کرد و افزود : باید از پتانسیل های خوبی را که در دانشگاه های استان وهمچنین فرزندان مستعد گیلانی وجود دارد بهره گیریم ومسئولین نیز باید از اهتمام لازم در جهت تحقق این مهم برخوردار باشند.

وی افزود: حرکت های خوبی را در جشنواره های علم تا عمل از استان شاهد هستیم و هدف ما ایجاد 1000 شرکت دانش بنیان در استان است و باتوجه به محدودیت های زمین که در استان وجود دارد شرکت های دانش بنیان خواهند توانست با تشکیل اتاق فکر هزاران شغل را ایجاد کنند.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت طرح های شیلاتی نظیر پرورش ماهی در قفس بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت دریا تأکید کرد و افزود : با توجه به وجود بیش از 320 کیلومتر ساحل در استان انتظارات استان در این بخش بیشتر است و باید در سال 94 باید دستگاه های متولی در استفاده از ظرفیت دریا و دریا محوری برنامه ارائه دهند و بخشی از اشتغال استان باید در این زمینه هدایت شود.

نجفی با بیان اینکه علی رغم تمامی تلاش های صورت گرفته با خطر کم آبی در تأمین آب زراعی رو برو هستیم بر تسریع در اجرای سد پلرود و ادامه کار  سد شفارود تاکید کرد و افزود : دولت براجرای این سد ها تاکید دارد و نمی گذاریم کسی در روند اجرای آن خللی ایجاد کند.

وی با اشاره به اهمیت اجرای سدهای لاسک، دیلمان، دیورش و سدهای لاستیکی در استان اظهار داشت: تلاش های خوبی در این زمینه صورت گرفته و تأمین منابع آبی پایدار برای کشاورزان و باغداران از اولیت های مهم استان به شمار می رود و این عزیزان باید بدون دغدغه کم آبی وارد زمین کشاورزی خود شوند.

استاندار گیلان بر فراهم کردن تسهیلات و امکانات لازم برای حضور گردشگران در استان تأکید کرد و افزود: به طور قطع در عید نوروز شاهد حضور 6 تا 7 میلیون مسافر در استان خواهیم بود و از آمادگی لازم در این زمینه برخوردارهستیم .

نجفی با اشاره به فرا رسیدن روز بزرگداشت شهدا و اهمیت گرامیداشت آن اظهار داشت : ما مدیون خانواده های شهدا و ایثارگران هستیم و پاسداشت مقام شامخ شهدا وظیفه همه ما است.

وی افزود : مدیران باید در راستای رفع مشکلات خانواده های شهدا و سرکشی به آنان از اهتمام لازم برخوردار باشند./منبع : روابط عمومی استانداری گیلان

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان