Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان گفت: ۱۰۹ نخبه ایثارگر در گیلان و در حوزه های مختلف علمی و فرهنکی شناسایی شد.

ابراهیم طاهرنژاد در نشست خبری به مناسبت 22 اسفند روز ملی شهدا با بیان اینکه موضوع شهید و شهادت برای ملت ایران بسیار مهم است، اظهار داشت: نقشی که شهیدان پیشبرد انقلاب اسلامی داشته اند بسیار حائز اهمیت است.

وی، با بیان اینکه دوران دفاع مقدس نقش ایثار و شهادت را به دنیا اثبات کرد، افزود: شهادت آرزوی همه مومنین و مسلمین به ویژه شیعیان است و شهید شخصی است که پرونده قبولی خود را از خدا گرفته است.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان با بیان اینکه شهدا به شکست و پیروزی فکر نمی کردند،گفت: شهدا درس زندگی و عزت را به ما دادند.

طاهرنژاد با تاکید بر اینکه شهدا قدر ت بخش و مایه اقتدار هستند، تصریح کرد: مظهر قدرت ایران شهدا هستند و در فرهنگ ایثار و شهادت ترس و بیم جایگاهی ندارد.

وی با تاکید بر اینکه شهدا برای ما الگو ی عزت و صلابت هستند خاطرنشان کرد: شهدا بهترین معلم بصیرت هستند و وصیت نامه ها و مرام و مسلک شهدا برای ما بهترین درس بصیرت است.

مدیرکل بنیاد و شهید امور ایثار گران گیلان با بیان اینکه باید توجه همه مسئولان و دست اندکاران را به اهمیت موضوع شهید و شهادت جلب کنیم، افزود: بنیاد شهید تاسیس شد تا پیچ و مخم زندگی شهدا برداشته شود.

طاهرنژاد با بیان اینکه خانواده های شهدا از ما مطالبه ندارند و بلکه ما بدهکار آنها هستیم افزود: شهدا مسیر بی نیازی را طی کردند و ما باید حاجت های خود را از درگاه بی نیازی شهدا بر طرف کنیم.

وی با بیان اینکه شهدا یاقوت ها و الماس های درخشان تاریخ کشور هستند، گفت: خط سرخ شهادت همچنان ادامه دارد و شهدای مدافع حرم در گیلان نماینگر عشق مردم گیلان به شهادت و اهل بیت هستند.

مدیرکل بنیاد شهید و امور ایثار گران گیلان با تاکید بر اینکه مسیر شهادت تا ظهور امام زمان (عج) ادامه دارد افزود: بنیاد شهید برای این تداوم تشکیل شده است.

طاهرنژاد با تاکید بر اینکه 98 درصد گلزارهای شهدای گیلان ساماندهی شده اند افزود: در طی طرح سپاس در گیلان 27 هزار دیدار ب خانواده های شهدا در سال 93 در گیلان انجام شد.

وی با اشاره به اینکه بنیاد شهید و امور ایثارگران گیلان برای افزایش بهره وری از برنامه های حوزه بهداشت و درمان در استان طرح و برنامه دارد گفت: بنیاد شهید و امور ایثار گرا ن استان در تلاش است تا از طریق صندوق سلامت مرکز  موانع را در حوزه بهداشت و درمان بر دارد.

مدیرکل بنیاد شهید گیلان افزود: در استان هفت هزار دانشجوی شاهد و ایثار داریم و 97 درصد ایثارگران استان در کنکورهای سراسری پذیرفته شدند و 109 نخبه در گیلان داریم که جز سر آمدان کشور هستند و 11 قهرمان کشوری در جمع شاهد و ایثار گر استان داریم

طاهرنژاد با بیان اینکه 400 فعال قرآنی در جمع شاهد و ایثار گر استان داریم، گفت: برای رفع نیازهای روحی و تقویت قوای عقلانی یاد شهدا الزامی است.

وی با تاکید بر اینکه مسئولان قوانین و مقررات مر بوط به ایثارگران  را رعایت کنند، تصریح کرد: ما بیش از این به شهدا بدهکار هستیم و کاری فوق العاده ای برای خانواده شهدا و ایثار گر انجام نداده ایم و مسئولان مقرراتی که مصوب مجلس و سازمان های قانونگذار در حوزه های اجتماعی و استخدامی است درست عمل کنند.

طاهرنژاد افزود: اگر هر کس به وظیفه خود در حوزه ایثار گران درست عمل کند چیزی به اسم پیچ و خم در زندگی  خانوده های شهدا و ایثارگر باقی نمی ماند.

وی گفت: تعدادی از فرزندان شهدا در گیلان بیکار هستند و این نشان می دهد که روند رسیدگی به این افراد کند بوده است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان