Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از برگزاری سه برنامه شاخص در سطح بقاع استان در روز شهادت حضرت فاطمه (س) خبر داد و گفت: برنامه های ترویجی وقف با محوریت «وقف هایی برای حضرت زهرا (س)» توسط اوقاف استان اجرا می شود.

حجت الاسلام ولی عادلی ظهر امروز نشست خبری با اشاره به برگزاری طرح آرامش بهاری در سطح بقاع متبرکه استان از 28 بهمن امسال تا 15 فرودین سال آینده، اظهار داشت: در کنار برنامه آرامش بهاری برنامه یاس نبوی از دوم تا شش فروردین 94 برگزار می شود.

وی از برگزاری طرح آرامش بهاری در سطح 200 بقعه متبرکه استان خبر داد و افزود: در 263 بقعه برنامه یاس نبوی برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از اعزام 98 روحانی از قم برای دو طرح مذکور خبر داد و گفت: 70 خیمه معرفت در سطح استان برپا می شود.

عادلی با بیان اینکه در کنار 98 روحانی اعزامی 104 روحانی بومی در سطح استان حضور دارند، خاطرنشان کرد:12 شهرستان و اداره در سطح استان برنامه های را دنبال می کنند.

وی با اشاره به غبار روبی بقاع متبرکه گفت: این امر یک هفته جلوتر از برگزاری طرح ها صورت می گیرد و چون در ضریح باز می شود و مردم به نوبت وارد می شوند فضای معنوی خاصی را در سطح بقاع متبرکه ایجاد می کند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان تصریح کرد: برنامه تحویل سال در سطح بقاع شاخص استان انجام می شود و برای اینکه عید همزمان با ایام فاطمیه است هفت سین فاطمی در امامزادگان استان برگزار و هفت سین به این صورت است که از اسم های حضرت فاطمه(س) که با سین شروع می شوند برای برپایی این سفره استفاده می شود.

عادلی با بیان اینکه در ایام نوروز زائران و مسافران از امکانات مناسب بهره مند می شوند، اظهار داشت: نظافت و آراستگی محیط داخلی و بیرونی بقعه های متبرکه در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: ارائه خدمات زائرسرا و اسکان موقت در حد امکانات بقعه ها انجام  و امکانات با حداقل قیمت به زائران ارائه می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان با بیان اینکه گیلان از نظر تعداد بقعه متبرکه رتبه سوم کشور دارد، خاطرنشان کرد: برای برپایی بهتر برنامه های آرامش بهاری قرارگاه استانی تشکیل شده است و بازرسی و رصد و سرکشی انجام می شود.

عادلی افزود: بازرسان استانی و سازمانی به طور محسوس و نامحسوس برگزاری برنامه ها را رصد می کنند و اوقاف در طول طرح ها ایستگاه های صلواتی بر پا می کند.

وی تصریح کرد: در طرح سوگواری یاس نبوی هزینه های آن از موقوفاتی که نیت روضه حضرت زهرا (س) است برگزار می شود.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه گیلان از برگزاری سه برنامه شاخص در سطح بقاع استان در روز شهادت حضرت فاطمه(س) خبر داد و گفت: بعد از ظهر شهادت ویژه برنامه روهروان یاس نبوی ویژه بانوان برگزار می شود.

عادلی ترویج اندیشه ها و تبیین سیره ولایت مداری حضرت زهرا (س) را مورد تاکید قرار داد و گفت: برنامه های ترویجی با محوریت «وقف هایی برای زهرا (س)»در دستور کار اوقاف استان قرار دارد.

وی افزود: گرامیداشت روز 12 فروردین در بعد از ظهر روز 11 فروردین 94 در مسجد سلیمانداراب با سخنرانی معاون فرهنگی سازمان اوقاف برگزار می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان