Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: ۴هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد.

سید مناف هاشمی ظهر امروز در جمع مسئولان ورزش این استان اظهار داشت: در 25 سال گذشته نگاه و به ورزش در حد یک زنگ ورزش بود.

وی با بیان اینکه 4 هزار پروژه نیمه تمام ورزشی در کشور وجود دارد، گفت: اتمام پروژه های نیمه تمام ورزشی با تخصیص اعتبار در سال 94 باید تسریع شود و تلاش کنیم تعدادی از این پروژه ها به بهره برداری برسد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با اشاره به صدور مجوز جذب 960 نفر استخدامی که در دو سال گذشته در آزمون استخدامی قبول شدند، گفت: 100 نیروی جدید در وزارت ورزش جذب می شود که آزمون آن در اردیبهشت 94 برگزار می شود.

هاشمی  تصریح کرد: تمام دولتمردان و  مسئولان قانون گذار در تلاش هستند تا مشکلات را مورد بررسی قرار دهند و راهکارهایی را برای برطرف شدن آن اتخاذ کنند.

وی با بیان اینکه بسیاری از کشورهای دنیا برای سالم نگهداشتن جامعه به دنبال افزایش سرانه ورزش همگانی هستند، افزود: نگاه کشورها در حوزه اقتصادی قبول میزبانی مسابقات المپیک و ایجاد اشتغال در کشورها از این صنعت است.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه ورزش در تقویت روابط دیپلماسی بسیار اثرگذار است، گفت: ورزش جلوی بسیاری از آسیب ها را در جامعه گرفته و در تقویت سلامت جامعه موثر است.

هاشمی درباره وضعیت پرداخت حقوق و مزایای کارکنان ورزش و جوانان، خاطرنشان کرد: وضعیت  درآمدی و پرداخت حقوق به کارکنان ورزش کشور با سایر دستگاه ها یکی نیست به همین دلیل به دنبال بهبود وضعیت معیشت کارکنان مجموعه وزارت ورزش و جوانان هستیم.

وی با بیان اینکه جایگاه ورزش و جوانان در کشور به درستی تبیین نشده است، افزود: در بین 23 دستگاه اجرایی رتبه 21 متعلق به ورزش و جوانان است که این وضعیت قابل درک نیست.

معاون توسعه منابع انسانی و پشتیبانی وزارت ورزش و جوانان با بیان اینکه خدمات کشوری در حال اصلاح است و امیدوام در هیئت دولت به سمتی برود که استثناها وتبصره ها در کشور حذف شود، گفت: متوسط دریافتی کارکنان ورزش و جوانان در سراسر کشور یک میلیون و 132 هزار تومان است که این عدالت نیست و باید بی عدالتی در داخل سیستم ها برطرف شود.

هاشمی با بیان اینکه در ورزش با عقب ماندگی 20 ساله در تمام حوزه ها رو به رو هستیم، اظهار داشت: نگاه به ورزش به صورت زنگ ورزش به مرور اتفاق افتاد و توانستیم از ورزش و زیبایی های داخل آن به خوبی استفاده کنیم.

وی افزود: نتوانستیم جایگاه ورزش را در حوزه های منابع انسانی، تخصصی، احکام، پست های خالی، رفاهیات، حقوق، اماکن ورزشی، سرانه های ورزشی و استانداردها هیچکدام از آنها را به حد اعلا برساندیم البته کشور مشکلاتی داشت و در این سی و شش سال با جنگ، مسائل اقتصادی و تحریم ها رو به رو بود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان