Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل آموزش و پرورش با تصریح بر اینکه در احکام سال 94 خبرهای خوشی در انتظار فرهنگیان است، گفت: این خبرها در هفته معلم اعلام می شود.

مهدی حاجتی عصر امروز در سمینار استانی درس پژوهی با حضور 400 نفر از معلمان استان در این شهرستان اظهار کرد: هدف از درس پژوهی، کارایی، اثربخشی و بهره وری در آموزش است و با این نگاه و تغییرات معلمان به هدایت دانش آموزان در مدارس می پردازند.

وی با بیان اینکه انتظارات خانواده ها از آموزش دانش آموزان تغییر نکرده است، افزود: هدف از درس پژوهی برآوردن انتظارات خانواده ها است.

مدیر کل آموزش و پرورش گیلان گفت: دانش آموزان باید بدانند که چگونه فکر کنند و چگونه بیاموزند و فلسفه درس پژوهی آموزش این چگونگی ها به دانش آموزان است.

وی فلسفه تشکیل سمینار درس پژوهی را تقویت قدرت مشارکت و همفکری معلمان دانست و تصریح کرد: معلمان بتوانند گامی به سمت جلو بردارند.

حاجتی مشارکت های گروهی را حلقه مفقوده در آموزش خواند و یادآور شد: معلمان در درس پژوهی به این مهم جامه عمل می پوشند.

وی با اشاره به اینکه استفاده از فرزانگانی که نگاه عمیق به حوزه آموزش دارند لازم و ضروری است، یادآور شد: چنین کسانی می توانند تجربه های خود را به دیگران منتقل کنند.

این مسئول دانستن این موضوع که معلمان بدانند چه گام هایی و به چه میزان در امر آموزش بردارند و چه اقدام هایی در یادگیری بهتر دانش آموزان مهم است، را از موضوعات مهم آموزش عنوان کرد و افزود: در درس پژوهی به این مسئله پاسخ داده می شود.

وی بهبود فضای آموزشی همراه با مشارکت معلمان و دانش آموزان در امر آموزش را مهم برشمرد و خاطرنشان کرد: معلمان باید فضای حرفه ای سطوح دانش را فراهم آورند و با باز اندیشی در رفتارهای آموزشی خود راه های بهتری برای یاددهی و یادگیری مهیا کنند و تولید دانش حرفه ای خود را به دیگران منتقل کنند.

مدیرکل آموزش و پرورش با تصریح بر اینکه در احکام سال 94 خبرهای خوشی در انتظار فرهنگیان است، یادآور شد: این خبرها در هفته معلم اعلام می شود.

در سمینار آموزشی مذکور 400 نفر از معلمان درس پژوه به همراه معاونان و کارشناسان آموزش و گروه های آموزشی گیلان و سرگروه های برتر استانی مقطع ابتدایی در لنگرود حضور یافتند و در پایان سمینار به نفرات برتر درس پژوه و سرگروه های برتر استان لوح یادبود اهدا شد.

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 2

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان