Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرعامل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی رشت با توصیه به شهروندان برای رعایت نکات ایمنی اعلام کرد: پرسنل این سازمان در شب های منتهی به چهارشنبه سوری در آمادگی کامل به سر می برند.

علی مقصودی با اعلام آمادگی تمامی پرسنل سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری رشت در شب چهارشنبه سوری اظهار داشت: ۲۴ دستگاه اطفای حریق و ۱۷۰ نیروی آتش نشانی در این شب ها و شب چهارشنبه سوری در آماده باش کامل هستند تا در صورت وقوع حریق، به کمک شهروندان بشتابند.

وی با بیان اینکه سال گذشته با عمل به توصیه های کارشناسان در سطح رشت اتفاق ناخوشایندی رخ نداد افزود: خوشبختانه چهارشنبه سوری سال گذشته بدون وقوع حریق و آسیب های جدی برگزار شد و این به دلیل آگاهی هر چه بیشتر شهروندان و رعایت نکات ایمنی بود.

مقصودی ادامه داد: اما متاسفانه در چهارشنبه سوری سال ۹۱، یک حریق بزرگ به دلیل انفجار مواد محترقه رخ داد و علاوه بر خسارات مالی، انگشتان یک نوجوان قطع شد و یکی از شهروندان به دلیل شدت جراحات وارده بر اثر سوختگی جان خود را از دست داد.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی با بیان اینکه با وجود آماده باش تمامی پرسنل آتشنشانی در این شب ها به مردم توصیه می کنیم از خانه های خود خارج نشوند اظهار داشت: با توجه به اینکه ممکن است با وجود رعایت اصول ایمنی، برخی از شهروندان ناآگاه سبب آسیب به دیگر شهروندان شوند به همشهریان توصیه می کنیم تا آنجا که امکان دارد از خانه های خود در شب چهارشنبه سوری خارج نشوند.

وی تاکید کرد: مشارکت شهروندان می تواند در کنار تمهیداتی که از سوی دستگاه های نظارتی در این شب به کار گرفته می شود، شب خاطره ساز و بدون آسیبی از چهارشنبه سوری را در اذهان شهروندان به جای بگذارد.

مقصودی با اشاره به برخی نکات که رعایت آن ها می تواند از وقوع حریق در این شب در منازل جلوگیری کند گفت: شهروندان از تهیه و استفاده از مواد محترقه که هنگام جابجایی منفجر می شوند خودداری کنند و به اولیا توصیه می شود که کودکان و نوجوانان خود را از خطرات و پیامدهای بازی کردن با ترقه و مواد محترقه آگاه کنند.

وی افزود: شهروندان از انداختن قوطی های در بسته مخازن کوچک گاز و ظروف تحت فشار به درون آتشی که منجر به انفجار می شود خودداری و از شکستن یا بریدن شاخه های درختان برای ایجاد آتش در کنار درختان یا درون بوستان ها اجتناب کنند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان