Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل راه و شهرسازی گیلان گفت: پروژه آزاد راه رشت - قزوین به طول ۹۰۰ متر در مدت دو تا سه روز آینده به اتمام می رسد.

شعبانعلی خاوری در جریان بازدید خبرنگاران از پروژه های در حال اجرای اداره کل راه و شهرسازی گیلان با اشاره به اینکه پروژه پل ماچیان رودسر تاکنون 90درصد پیشرفت فیزیکی دارد، اظهار داشت: مبلغ عملیات این پروژه 60 میلیارد ریال است و تقاطع رحیم آباد با مبلغ عملیات 100 میلیارد ریال از پروژه های مهم در دست اجرا امسال است.

وی با اشاره به پروژه منجیل –گیلوا، افزود: شرح عملیات این پروژه بهسازی مسیر به طول هشت کیلومتر و عرض 11 متر بوده که پیشرفت فیزیکی آن 60 درصد و مبلغ عملیات آن 50 میلیارد ریال است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه راه های روستایی گیلان هشت هزار و 900 کیلومتر بوده که از میزان چهار هزار کیلومتر آسفالت شده است، گفت: این شاخص حدود 46 درصد بوده و به عبارتی استان از شاخص کشور 10 درصد عقب است.

خاوری خاطرنشان کرد: برای حل چالش آسفالت راه های روستایی تفاهمنامه ای با بخش خصوصی منعقد شد که قیر را تقریبا رایگان در اختیار آنها قرار دهیم و برای انجام این تفاهمنامه وحدت و همدلی در استان وجود دارد که با عملیاتی شدن حجم زیادی از عقب ماندگی های جبران می شود.

وی با اشاره به برنامه های استقبال ار نوروز گفت: استراتژی در سطح وزارتخانه تدوین شد، نقاطی که گره ترافیکی دارند باید در این ایام حل شوند، در گیلان نقاط مختلفی وجود دارد که اصلاح می شود.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه عدم کمربندی در تالش گره ترافیکی ایجاد می کند و این مسئله هنوز حل نشده است، افزود: برای حل مشکلات گره های ترافیکی پروژه هایی را هدفگذاری کردیم که برای آنها در ایام نوروز امکان حل وجود دارد.

خاوری با اشاره به آخرین وضعیت پروژه آزاد راه رشت - قزوین، گفت: این پروژه به طول 900 متر از 27 مهر آغاز شد و پیمانکار پروژه بومی است و در مدت دو تا سه روز آینده کلا پروژه تمام می شود و با انجام آن دیگر ترافیک وارد منجیل نمی شود.

وی با بیان اینکه برآورد هزینه آن 18 میلیارد تومان است، افزود: در حد فاصل منجیل و رودبار و چهار خطه کردن آن با هزینه 21 میلیارد تومان گره ترافیک را حل کردیم و در کل در دو پروژه 39 میلیارد تومان هزینه شد.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان درباره 11 کیلومتر این آزاده، گفت: 153 میلیارد تومان اعتبار برای سه کیلومتر اختصاص یافت که تا پایان سال آینده به پایان می رسد و 7.5 کیلومتر باقی مانده نیز در سال 94 به مناقصه می رود و حداکثر دو سال دیگر به پایان می رسد.

خاورری با بیان اینکه در محور انزلی-تالش-رضوانشهر گره ترافیکی وجود داشت که اکنون زیر بار ترافیک رفته است، گفت: در این هفته پروژه رسما افتتاح می شود و هزینه آن 9 میلیارد تومان بوده است.

وی با اشاره به تقاطع غیر همسطح بازگیا گوراب در ورودی سیاهکل، خاطرنشان کرد: تقاطع غیر همسطح زده شد و زیر بار ترافیک رفته اعتبار این پروژه از منابع ملی بوده است.

مدیرکل راه و شهرسازی گیلان با بیان اینکه امسال تعهد روکش راه های شریانی 75 کیلومتر بود که 223 کیلومتر راه های شریانی روکش زده شد، گفت: در استقبال از نوروز، روکش خط کشی گرم با هزینه بالا استفاده و 350 کیلومتر خط گرم در محورها زده شد و 905 کیلو خط سرد زده و احیا شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان