Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : رئیس ستاد نماز جمعه رشت گفت: نماز جمعه اجتماع بزرگ و عمومی محسوب شود و کشور را از خطرهای بزرگ نجات می دهد.

حجت الاسلام مهدی مجرد ظهر امروز در جلسه مشورتی ستاد نماز جمعه این شهر در محل مصلای امام خمینی اظهار کرد: جلسه های مشورتی ستاد نماز جمعه رشت به صورت فصلی برگزار می شود.

وی به اهداف برگزاری جلسه مشورتی ستاد نماز جمعه رشت اشاره کرد و افزود: نقاط ضعف و قوت ستاد مذکور بررسی شده و پس از صورتجلسه اجرایی می شود.

مجرد خدمت در نماز جمعه را افتخاری در نماز جمهوری اسلامی دانست و گفت: نماز جمعه از برکات نظام اسلامی است و با حضور باشکوه مردم برگزار می شود.

رئیس ستاد نماز جمعه رشت با بیان اینکه نماز جمعه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی در برخی از شهرها برگزار می شد، ادامه داد: نماز جمعه به برکت انقلاب اسلامی بسیار گسترده برگزار می شود و توطئه دشمنان را خنثی می کند.

وی خواستار ارائه خدمات بیشتر ستادهای نماز جمعه به مردم شد و تصریح کرد: ابتدای سال از تمام اداره ها و نهادها برای برنامه سخنرانی های قبل از خطبه های نماز جمعه دعوت می شود.

مجرد با اشاره به اینکه نماز جمعه برای تمام اقشار مردم تکالیفی را واجب کرده است، خاطرنشان کرد: نماز جمعه اجتماع بزرگ و عمومی بوده و کشور را از خطرهای بزرگ نجات می دهد.

مدیر اجرایی دفتر نماینده ولی فقیه در گیلان به دوخته شدن چشم دشمنان نظام اسلامی به نمازهای جمعه اشاره کرد و یادآور شد: حضور گسترده مردم در نمازهای جمعه موجب عقب نشینی دشمن از تصمیمات خود می شود.

وی با بیان اینکه برنامه های متعددی در ستاد نماز جمعه رشت اجرایی شده است، اظهار کرد: اعضای ستاد نماز جمعه خادمان مردم هستند و ارائه راهکارهای مناسب برای حضور باشکوه تر مردم در پویایی این ستاد مؤثر است.

مجرد بر ارتقای کیفیت برنامه های نماز جمعه تأکید کرد و گفت: ارائه برنامه های مناسب در پرمحتوا کردن خطبه های نماز جمعه حائز اهمیت است ضمن اینکه رسانه ها، شهرداری رشت، هلال احمر، اتوبوسرانی و... همکاری بسیار خوبی با ستاد نماز جمعه شهر رشت دارند.

وی خانواده معظم شهدا، جانبازان و روحانیون را زینت بخش نماز جمعه خواند و افزود: حضور بیشتر نمازگزاران برای ستاد نماز جمعه مهم است.

رئیس ستاد نماز جمعه رشت با بیان اینکه مدت 14 سال است افتخار خادمی در نماز جمعه را دارم، تصریح کرد: تمام برکات از ائمه جمعه، جماعت و روحانیون است و اکنون که در لباس روحانیت قرار گرفته ام دست روحانیون را می بوسم.

مجرد با قدردانی از اعتماد آیت الله زین العابدین قربانی نماینده ولی فقیه در گیلان و امام جمعه رشت نسبت به اعضای ستاد نماز جمعه این شهر گفت: آیت الله قربانی شخصیت ارزنده اسلامی و فرهیخته محسوب می شود و مسئولیتی را که به عهده ستاد نماز جمعه گذاشته است باید به سرمنزل مقصود برسانیم.

وی با تأکید براینکه نماز جمعه مشکل جمعیتی ندارند، خاطرنشان کرد: نمازهای جمعه در رشت با حضور بیش از 5 هزار نفر برگزار می شود و حضور مدیران در صف نخست نماز جمعه مهم است.

* خطبه های نماز جمعه شنبه ها از صدای گیلان پخش می شود

معاون صدای مرکز گیلان نیز در جلسه مذکور به پوشش کامل خطبه های نماز جمعه رشت اشاره کرد و گفت: برنامه ای مبنی بر اهمیت نماز جمعه در سیمای مرکز گیلان تهیه شده است.

باقر باقرزاده به پخش خطبه های نماز جمعه رشت در روزهای شنبه هر هفته از صدای مرکز گیلان اشاره کرد و افزود: برنامه میعادگاه عاشقان روزهای جمعه قبل از اذان ظهر پخش می شود.

وی با بیان اینکه برنامه های خوبی با محوریت نماز جمعه در صداوسیمای مرکز گیلان تدارک دیده شده است، تصریح کرد: تیتر اصلی در بخش خبر روزهای جمعه از خطبه های نماز جمعه شهر رشت است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان