Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان از راه اندازی 20 گشت ویژه محیط زیست به منظور تذکر ریختن زباله توسط خودروها در نوروز سال 94 در این استان خبر داد.

محمدرضا برجی عصر امروز در جلسه ستاد سفر، ترافیک و پسماند گیلان اظهار کرد: گیلان یکی از موفق ترین استان ها در موضوع تعامل زیست محیطی در کشور است.

وی عملکرد فرمانداران و شهرداران گیلان در موضوع های زیست محیطی را موفق خواند و افزود: پس از تعطیلات نوروز سال 94 مدیران موفق در زمینه زیست محیطی استان معرفی می شوند.

برجی با بیان اینکه تعدادی از شهرداران در زمینه محیط زیست کوتاهی کردند، تصریح کرد: تفکیک زباله از مبدا در برخی از شهرهای استان انجام نشده است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان ریخت و پاش زباله در معابر را ناهنجاری دانست و بیان کرد: جمعه هفته جاری پاکسازی عمومی در معابر استان انجام می شود.

وی با اشاره به اینکه پاکسازی رودخانه های گیلان در 23 اسفند ماه جاری انجام شده است، خاطرنشان کرد: 25 اسفند ماه جاری تالاب انزلی پاکسازی شده و این امر ادامه دارد.

برجی از راه اندازی 20 گشت ویژه محیط زیست به منظور تذکر ریختن زباله توسط خودروها در معابر در نوروز سال 94 خبر داد و گفت: توزیع کیسه زباله پارچه ای و استفاده از سازمان های زیست محیطی برای آموزش شهروندان از جمله برنامه ها در ایام نوروز است.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان با بیان اینکه فعالیت گروه تئاتر خیابانی زیست محیطی در استان آغاز شده است، یادآور شد: نوروز سال 94 خودروی ویژه جنگ محیط زیست در راستای اطلاع رسانی به نقاط مختلف استان سفر می کند.

وی به شناسایی 131 نقطه بحرانی ریخت و پاش زباله در گیلان اشاره کرد و افزود: همکاری دستگاه های مختلف در جلوگیری از انباشت زباله حائز اهمیت است.

برجی برخی از آتش سوزی ها در جنگل های گیلان را عمدی خواند و اظهار کرد: افراد برای تصرف اراضی جنگل ها را به آتش می کشند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست گیلان هماهنگی با رسانه ها در آموزش زیست محیطی را از دیگر برنامه های این سازمان برشمرد و بیان کرد: انتقال زباله ها باید در شب انجام شود./ منبع : فارس

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان