Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : نماینده ولی فقیه در گیلان گفت: برطرف شدن مشکلات توسط دولت نیازمند همراهی مردم است.

آیت الله زین العابدین قربانی پیش از ظهر امروز در دیدار با مسئولان و مردم به مناسبت فرا رسیدن نوروز با تبریک سال جدید، اظهار کرد: امیدواریم امسال سالی پر برکت به لحاظ مادی و معنوی برای کشور باشد.

وی ادامه داد: نوروز دارای برکات زیارت مکان های مقدسه، درخواست خیر و سعادت برای دیگران و کمک به محرومان بوده و بر این اساس اسلام نوروز را محترم شمرده است.

آیت الله قربانی نوروز را عامل وحدت ملی خواند و بیان کرد: در ایام نوروز، مردم برای همدیگر درخواست تعالی روح از خداوند دارند ضمن اینکه نوروز در دل مردم الفت ایجاد می کند.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه صله رحم موجب تبدیل دشمنی ها به محبت می شود، تصریح کرد: کمک به فقرا در حد مقدورات و برطرف شدن مشکلات مردم موجب ایجاد محبت در دل ها می شود.

وی به علاقه مندی مردم نسبت به روحانیت اصیل اشاره کرد و گفت: گاهی از مواقع ناهنجاری ها دهن کجی محسوب می شود و با برخورد مناسب مردم نسبت به انقلاب و نظام امیدوارتر می شوند.

آیت الله قربانی با اشاره به پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب مبنی بر «دولت و ملت همدلی و هم زبانی»، خاطرنشان کرد: در سال 58 رساله «عوامل همکاری بین دولت و مردم» تألیف بنده توسط اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان منتشر شد و اکنون با پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب زمان مناسبی برای تجدید چاپ رساله مذکور است.

نماینده ولی فقیه در گیلان برطرف شدن مشکلات توسط دولت را نیازمند همراهی و همکاری مردم دانست و یادآور شد: ملت بدون مدیر نمی تواند مشکلات را برطرف کند.

وی نوروز را عامل نفوذ به دل ها خواند و اظهار کرد: نوروز پالایش درونی است و امیدواریم ظاهر و باطن ما با هم مطابقت داشته باشد.

آیت الله قربانی بر حفظ حرمت سوگواری ایام فاطمیه (س) در ایام نوروز تاکید کرد و گفت: امیدوارم خداوند ما را در مسیر اسلام ثابت قدم نگه دارد.

فرمانده انتظامی گیلان نیز در این دیدار از فعالیت 425 واحد گشتی خودرویی، موتوری و پیاده در بعد امنیتی و 456 واحد گشتی راهنمایی و رانندگی طی نوروز امسال در این استان خبر داد  و با اشاره به همکاری دهیاران در اجرای برنامه های انتظامی در روستاها گفت : نوروز امسال تعداد 881 واحد گشتی مسئولیت تامین امنیت در نقاط مختلف گیلان را به عهده دارند. گفت : .

ابراهیم قائدرحمتی به فعالیت 425 واحد گشتی خودرویی، موتوری و پیاده در بعد انتظامی در گیلان اشاره کرد و افزود: نوروز امسال تعداد 456 واحد گشتی راهنمایی و رانندگی در زمینه کنترل ترافیکی در استان فعالیت می کنند.

قائدرحمتی با بیان اینکه کاهش تلفات جاده ای با برنامه و هدفمند در گیلان انجام می شود، تصریح کرد: سال گذشته تلفات درون شهری استان سه درصد کاهش داشته است.

فرمانده انتظامی گیلان از کاهش هفت درصدی کاهش تلفات جاده ای برون شهری استان در سال 93 خبر داد و بیان کرد: سال گذشته در مجموع پنج درصد در تلفات جاده های درون و برون شهری کاهش داشتیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی پلیس برای تامین امنیت شهروندان در گیلان، خاطرنشان کرد: نوروز امسال تمهیدات لازم برای تامین امنیت مسافران در استان انجام شده است.

قائدرحمتی گیلان را از کم جرم ترین و امن ترین استان های کشور عنوان کرد و گفت: مطالبه مردم بهبود وضعیت امنیتی در جامعه است و در این راستا از مشارکت عمومی در برقراری نظام و امنیت و جبران بخشی از کمبود نیروی انسانی استفاده می شود.

فرمانده انتظامی گیلان از به کارگیری یک هزار و 83 نفر پلیس افتخاری در رسته های مختلف در استان خبر داد و یادآور شد: تعداد یک هزار نفر در مرحله جذب و به کارگیری هستند.

وی با بیان اینکه کاروان های پلیس راه به غیر از پاسگاه های هشت گانه در گیلان فعال شده است، اظهار کرد: ایستگاه های ثابت و سیار پلیس وظیفه ایجاد نظم و امنیت در نقاط مختلف استان را به عهده دارند.

قائدرحمتی از فعال سازی قرارگاه نوروزی امام علی (ع) در گیلان خبر داد و افزود: تعداد 10 هزار نفر وظیفه تامین نظم و امنیت در استان را به عهده دارند.

فرمانده انتظامی گیلان با اشاره به هماهنگی سازمان های امداد و نجات، تاکسیرانی، نظارت بر اماکن عمومی، زیارتی سیاحتی و ... در استان، بیان کرد: نوروز امسال تعدادی نیروهای گشتی به منظور راهنمایی مردم و پلیس یاران جوان برای روان سازی ترافیک به کارگیری شدند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان