Sunday، 25 February 2024 | یکشنبه، 06 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری نبود نگاه دائمی به سفر را از آسیب ها عنوان کرد و گفت: ستاد هماهنگی خدمات سفر کشور دائمی می شود.

مرتضی رحمانی موحد در حاشیه سفر خود به گیلان با اشاره به حجم مسافرت های نوروزی اظهار کرد: شاهد ارائه خدمات در زمینه های مختلف به مسافران در استان هستیم.

وی گیلانی ها را مردمانی مهمان نواز، اندیشمند و خوش ذوق عنوان کرد و افزود: استعداد مردم در استان باید به نحو مطلوب ارتقا داده شود.

رحمانی موحد یکی از آسیب ها را نبود نگاه دائمی در سفر دانست و بیان کرد: در بررسی ها به دو محور اصلی دائمی شدن ستاد خدمات سفر در کشور و مشارکت وزارت کشور و استانداری ها با عنوان بازوی اصلی فعالیت ها رسیدیم و به تصویب هیئت دولت رسیده است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه ستاد هماهنگی خدمات سفر در بهمن ماه سال 92 تشکیل شد، خاطرنشان کرد: نوروز سال 93 ستاد هماهنگی خدمات سفرهای نوروزی یکی از شاخص های اصلی و مهم در ایجاد همگرایی و هم افزایی بین دستگاه ها در تمام استان ها بود.

وی هدف از تشکیل ستاد هماهنگی خدمات سفر را تجمیع و هم افزایی خدمات سفر بین دستگاه ها ذکر کرد و گفت: ستاد مذکور کارشناسی تمام موضوع ها در استان ها را انجام می دهد.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه تقویت نگاه ملی در ارائه خدمات سفر در برون رفت از مشکلات موثر است، تصریح کرد: تاثیر سفر در تعامل های اجتماعی و مردم حائز اهمیت است.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به تمهید مقدمات اجرای طرح نوروزی سال 94 در تمام استان ها اشاره کرد و یادآور شد: شهریور ماه سال 93 جلسه های کارشناسی در استان ها برگزار شد و در آذر ماه تبدیل به طرح نوروزی سال 94 شده است.

وی با بیان اینکه چارچوب های طرح نوروزی سال 94 پس از تصویب به تمام دستگاه ها ابلاغ شده است، اظهار کرد: تنوع بخشی و ارتقای خدمات به گردشگران در ستاد هماهنگی خدمات سفر پیگیری می شود و یکی از رویکردهای اصلی باید باشد.

رحمانی موحد بر تقویت بخش خصوصی در راستای پایداری سفر در استان ها تاکید کرد و افزود: امسال ستاد هماهنگی خدمات سفر از اقتدار و ریشه ای بهتر در نظام اداری برخوردار می شود.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری به جاذبه های بی شمار گیلان در زمینه گردشگری اشاره کرد و گفت: توسعه جامع محلی در سفر مهم است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان