Friday، 01 March 2024 | جمعه، 11 اسفند 1402
1 2

گیلانیان به گزارش مدیریت روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد انزلی، خدمات و تسهیلات گردشگری جدید ایجاد شده بهمراه برنامه های فرهنگی هنری در حال اجراء از سوی این سازمان در روزهای نخست سال 94 با استقبال گردشگران نوروزی مواجه شده است.

قرار گرفتن منطقه آزاد انزلی در استان گیلان با دارا بودن آب و هوایی متعادل و ویژگیهای منحصر بفرد طبیعی برای علاقمندان به طبیعت گردی(کوه، جنگل، دریا، رودخانه، تالاب، دشت) بهمراه گردشگر پذیر بودن مردمان این منطقه، بستر مناسبی است که در همراهی و هم افزایی با پتانسیل ها و خدمات ارائه شده از سوی این سازمان، زمینه جذب و ماندگاری هر چه بیشتر مسافران را مهیا نموده است.

امکان بهره گیری از تسهیلات خرید کالای همراه مسافر که زمینه فعال سازی افزون بر پانصد واحد تجاری و اشتغال زایی مستقیم برای هشتصد نفر را فرآهم نموده از جمله جاذبه های حضور در منطقه آزاد انزلی است.

عرضه محصولات فرهنگی گیلان در قالب صنایع دستی استان، در غرفه های مجتمع های فاز تجارت منطقه علاوه بر اینکه زمینه حمایت از فعالین این حوزه را ایجاد کرده، گردشگران را با نمادها و ریشه های فرهنگی گیلان زمین آشنا می کند تا در سبد خرید گردشگران منطقه آزاد انزلی، محصولات فرهنگی این منطقه  در کنار کالاهای اساسی، قرار گیرد.

انتشار اولین سال نوشت فرهنگی-گردشگری نیلوفران آزاد، فعال سازی ستاد خدمات سفر سازمان، برگزاری باغ هنر، اجرای هفت سین نوروزی، برپایی نمایشهای سنتی آئینی بهارستان، نمایشهای خیابانی و عروسک گردانی، تهیه و توزیع خبرنامه گردشگری نیلوفران و برنامه بر سفره طبیعت، عناوین برنامه های فرهنگی-هنری سازمان منطقه آزاد انزلی جهت ایجاد اوقات مفرح برای گردشگران، با بهره گیری از ظرفیتها و توانمندیهای غنی فرهنگی، نمایشی و هنری استان است که در نوروز 94 برای ایجاد محیطی شاد و خاطره انگیز برگزار می شوند.

وجود بزرگترین مجموعه طرح ساحلی با امکانات و تسهیلات متعدد و متنوع همچون وجود زیرساخت های مناسب در نوار ساحلی، مبلمان و منظرهای شهری جدید، نورپردازی و زیباسازی نوار ساحلی و محوطه، پارکینگ های متعدد و امکان برگزاری ورزشهای آبی-ساحلی از سوی گردشگران، از دیگر وجوه تمایزی است که توجه هر گردشگری را به این منطقه جلب می کند.

قرار گرفتن پارک ملی بوجاق بهمراه جاذبه های طبیعی چون سواحل زیبای دریای خزر و جنگل هیرکانی فتاتو از پتانسیل های اکوتوریستی منطقه آزاد انزلی است.

از سوی دیگر امکان خرید ماشین های پلاک منطقه آزاد انزلی و ارائه خدماتی همچون اورژانس، آتش نشانی و انتظامات 24 ساعته در محدوده این منطقه از جمله مزایای توریستی است که در این روزها باعث آرامش مسافرین محترم می شود.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان