Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : نشست مجمع نمایندگان استان گیلان با آیت الله قربانی با حضور اکثریت اعضا برگزار شد و هر یک از نمایندگان در سخنان کوتاهی به بیان مشکلات روز کشور و استان پرداختند.

با توجه به سفر قریب الوقوع رئیس جمهور به گیلان که پیش بینی می شود اواخر فروردین صورت گیرد پیشنهاد نمایدگان استان مصوبات 200 ، 300 پروژه را مقبول ندانستند بلکه با استفاده از بیان نماینده ولی فقیه خواستار انجام چند پروژه مهم از قبیل : آزاد راه – راه آهن قزوین ، رشت ، آستارا و به قائم شهر – سدها و پتروشیمی شرق گیلان شدند .

البته در این نشست نگرانی عدم وجود امنیت سرمایه گذاری در استان و فقدان متولی شاخص برای این بخش، برای حفظ اراضی کشاورزی و ملی و جلوگیری از تغییر کاربری اراضی پیش بینی معیشت کشاورزان اعم از برنجکار و چایکار و غیره ، افزایش راههای مواصلاتی با توجه به مهمان پذیری استان ، پرداختن به مقوله فقر و اشتغال استان با توجه به آمار بالا ، توجه مضاعف به امور فرهنگی و مبحث طلاق و غیره نیز مطرح شد .

در پایان پس از ارائه طریق و ارشاد نماینده ولی فقیه در استان مقرر شد بمنظور همصدایی اهم نیازمندی استان بصورت مکتوب در اختیار نماینده ولی فقیه گذاشته شود و حتی در صورت امکان قبل از سفر یک جلسه هماهنگی نمایندگان با نماینده ولی فقیه نیز برگزار شود .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان