Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : استاندار گیلان با اشاره به توجه دولت برای افزایش خدمت رسانی به روستاها، گفت: تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار گیلان تا پایان سال آینده از نعمت گاز بهره مند می شود.

محمدعلی نجفی بعد از ظهر امروز در مراسم گازرسانی به روستاهای بخش سنگر شهرستان رشت با بیان اینکه دولت پس از موفقیت های چشم گیر در بخش سلامت و درمان، در سال جدید اهتمام ویژه ای در خدمات رسانی به روستاها دارد، اظهار داشت:در سالی که بنا به فرمایش رهبر معظم انقلاب به سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی مزین شده باید با تمام توان برای تحقق این مهم تلاش کنیم.

وی وحدت، همدلی و همراهی را در استان بسیار خوب دانست و افزود: در دولت تدبیر و امید همواره از اندیشه مهرورزی مردم برخوردار بودیم.

استاندار گیلان با اشاره به عقب ماندگی برخی از مناطق استان در بخش گاز رسانی، گفت: خوشبختانه با تلاش و اهتمام ویژه شرکت گاز توفیقات خوب برای جبران عقب ماندگی های گاز رسانی استان حاصل شد.

نجفی با بیان اینکه باتوجه به برنامه ریزی های صورت گرفته تا پایان سال 95 شاهد گازرسانی به تمامی روستاهای بالای 20 خانوار استان هستیم، تصریح کرد: دولت توجه خاصی به روستاها دارد و معاونت روستایی در زیرمجموعه  معاون اول رئیس جمهور بدین منظور فعالیت می کند.

وی با بیان اینکه در سال های 85 تا 90، پنج درصد از جمعیت روستایی کاهش یافت و به شهرنشینان اضافه شد، تصریح کرد: باید با خدمات رسانی مناسب به روستاها از مهاجرت روستائیان جلوگیری کرد.

استاندار گیلان با بیان اینکه استان در بخش های آب و راه روستایی نسبت به متوسط کشوری از عقب ماندگی های برخوردار بود که با اهتمام دولت بخشی از این عقب ماندگی ها در سال 93 جبران شد، گفت: براساس گزارش مرکز آمار ایران در سال 93 با اهتمام و کوشش تمامی تلاشگران استان گیلان در تمامی شاخص های اقتصادی و عمرانی رشد داشته است.

در ادامه فرماندار رشت با بیان اینکه از لحاظ زیر ساخت گاز رسانی حرکت های خوبی  را در رشت شاهد هستیم تا جبران عقب ماندگی شود، اظهار داشت: در سال 93 با مساعدت و نامه استاندار به وزیر نفت که موجب افزایش 30میلیارد تومانی اعتبارات شرکت گاز شد، وعده های داده شده در بخش گاز رسانی محقق شد.

سید عیسی مهدوی با بیان اینکه با تلاش های صورت گرفته امسال 10 درصد پوشش گاز رسانی در شهرستان رشت افزایش می یابد، افزود:برای 78 درصد جمعیت روستایی شهرستان رشت اکنون امکان استفاده از گاز طبیعی مهیا شده است.

در ادامه حجت الاسلام تجدد امام جمعه بخش سنگر با بیان اینکه مردم برای تحقق شعار همدلی، دولت را حمایت می کنند گفت : امیدوارم با سفر استاندار گیلان به این بخش شاهد حرکت پرشتاب عمرانی باشیم.

به گزارش تسنیم، استاندار گیلان در بدو ورود به سنگر به مقام شامخ شهدا ادای احترام و از مصلی در دست ساخت این بخش بازدید به عمل آورد./منبع : تسنیم

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان