Monday، 26 February 2024 | دوشنبه، 07 اسفند 1402
1 2

اختصاصی گیلانیان : ناصر عاشوری گفت : مطلب اول من این است گیلان یکی از استان های در معرض تهدید تغییر کاربری اراضی است که زیان آن متوجه مملکت است

نماینده مردم فومن و شفت گفت : در سفر هیئت دولت به گیلان ما تغییر کاربری اراضی کشاورزی و ملی را تعیین تکلیف کنیم و بتوانیم برای این مهم یک راه حل مشخصی ارائه و تصویب کنیم .

وی گفت : یکی در تهران واحدی را به مبلغ 7، 8 میلیارد تومان می فروشد و می آید در گیلان یک هکتار زمین کشاورزی را با هزینه بسیار بالا تسطیح و تجهیز شده خریداری و کل زمین ها را خراب می کند و ویلاسازی می کند و این آفت متوجه باغات چای هم هست و همه شهرهای گیلان با این معضل مواجه هستند .

عاشوری گفت : وزارت جهاد کشاورزی و منابع طبیعی مکلف شوند در هر شهرستانی یک قطعه زمینی را برای شهرک سازی در اختیار بنیاد مسکن قرار دهند و هر کسی از تهران برای ویلاسازی می آید در این محدوده اقدام نماید و خدمات آب و گاز و برق و غره فقط ه این محدوده داده شود .

نماینده مردم فومن و شفت گفت : نظارت بر عرضه کالا و خدمات است . وقتی ظرف چند روز پرتقال 3 هزار تومانی به 7 هزار تومان می رسد چه کسی باید مواخده شود ؟ چه کسی باید پاسخگو باشد ؟

وی افزود : ما قانون داریم ، تعزیرات داریم ، پاسگاه و دادگاه داریم؛ من فکر می کنم استان را از این حیث رها کردیم. سازمان های نظارتی با دو ، پنج درصد اصناف متخلف برخورد جدی نماید .

وی با تاکید بر اینکه مردم از گرانی و از ما ناراضی و ناراحت هستند گفت : یک بخشی از این ناراحتی ها بحق است زیرا وقتی ظرف یک هفته قیمت اجناس مورد نیاز مردم افسار گسیخته رشد می کند این خیلی بد است .

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان