Tuesday، 27 February 2024 | سه شنبه، 08 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : امام جمعه رشت انرژی هسته ای را حق مسلم مردم ایران دانست و گفت: دنیای غرب مجبور است مرحله به مرحله حق ملت ایران را به رسمیت بشناسد.

آیت الله زین العابدین قربانی امروز در خطبه های نماز جمعه این شهر با اشاره به نامگذاری «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» توسط مقام معظم رهبری در سال 94 اظهار کرد: امام علی(ع) در خطبه 34 نهج البلاغه تکلیف دولت نسبت به مردم و مردم نسبت به دولت را بیان فرموده اند.

وی ادامه داد: دولت الهی با دولت های غیرالهی دارای تفاوت است و امروز حسن روحانی در سایه ولایت مظهر دولت در کشور محسوب می شود.

آیت الله قربانی با بیان اینکه در حکومت های دیکتاتوری ملت حقی ندارد، تصریح کرد: اگر دولت های دیکتاتوری در جامعه راه، بیمارستان، مدرسه و ... احداث می کنند به منظور بهره گیری از ملت برای منافع خود است.

نماینده ولی فقیه در گیلان به منصه ظهور رساندن استعدادهای مادی و معنوی مردم در حکومت های الهی اشاره کرد و افزود: دولت های الهی وظیفه دارند استعداد مردم را شکوفا کنند و این امر در راستای خدمت به مردم است.

وی حق حکومت بر ملت را خیرخواهی برای جامعه خواند و بیان کرد: انبیای الهی تنها برای اقامه نماز، روزه و حج مبعوث نشدند، بلکه تامین زندگی مردم از جمله وظایف پیامبران الهی محسوب می شود.

آیت الله قربانی با تاکید بر ایجاد زمینه زندگی آبرومندانه برای مردم توسط حکومت الهی، خاطرنشان کرد: زندگی آبرومندانه با تجمل گرایی تفاوت دارد.

امام جمعه رشت به رتبه نخست ایران در زمینه ذخایر نفت و گاز در جهان اشاره کرد و گفت: کشور منابع بسیاری در اختیار دارد و اگر دشمنان مردم ایران را تحریم نکرده بودند، زندگی بهتری نسبت به دیگران در منطقه داشتیم.

زندگی مرفه با تسلیم شدن در مقابل استکبار را نمی خواهیم

وی با لعنت بر آمریکا و رژیم صهیونیستی به دلیل تلاش در ایجاد فاصله بین دولت و ملت ایران، یادآور شد: زندگی مرفه با تسلیم شدن در مقابل استکبار را نمی خواهیم.

 آیت الله قربانی با اشاره به تحمل محرومیت ها توسط ملت ایران در 36 سال گذشته، اظهار کرد: مردم ایران تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند و این امر موجب شده امروز دنیای غرب ایران هسته ای را بپذیرد.

نماینده ولی فقیه در گیلان به وجود 19 هزار دستگاه سانتریفیوژ غنی سازی هسته ای در کشور اشاره کرد و افزود: امروز غرب پذیرفته ایران بیش از پنج هزار دستگاه سانتریفیوژ داشته باشد.

وی ادامه داد: زمانی آمریکا حاضر نبود با ایران سر میز مذاکره بنشیند، اما اکنون رژیم صهیونیستی و قارون های منطقه را از دست می دهد و در نشست ژنو بسیاری از حق ملت ایران را قبول کرده است.

غرب مجبور است حق ملت ایران را به رسمیت بشناسد

آیت الله قربانی با بیان اینکه دنیای غرب مجبور است مرحله به مرحله حق ملت ایران را به رسمیت بشناسد، تصریح کرد: انرژی هسته ای حق مسلم ماست و برای دستیابی به آن محرومیت کشیدیم و دولت تدبیر و امید توانسته مذاکرات را به این نقطه برساند.

امام جمعه رشت به جدایی دوستان جنگ سالار آمریکا در نرمش قهرمانانه ملت ایران با رهنمودهای رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری فرمودند انرژی هسته ای حق مسلم ماست و نمی توانیم از آن دست بکشیم، ضمن اینکه اگر دانشمندان هسته ای کشور به این علم دست پیدا نمی کردند، آمریکا هرگز اجازه نمی داد این علم در اختیار ایران اسلامی باشد.

وی حق مردم نسبت به دولت را وفای به عهد خواند و بیان کرد: مردم ایران به جمهوری اسلامی رای دادند و طی 36 سال گذشته در راهپیمایی های 22 بهمن و... آن را تکرار کردند و اعلام می کنند ولایت فقیه اصل پذیرفته شده است.

آیت الله قربانی «نه شرقی نه غربی جمهوری اسلامی» را شعار مردم ایران دانست و خاطرنشان کرد: پای برخی افراد در بعضی از مواقع لغزید، اما مردم ایران طرفدار اسلام ناب محمدی(ص) هستند.

نماینده ولی فقیه در گیلان متذکر شد: وقتی مقام معظم رهبری امسال را «دولت و ملت، همدلی و همزبانی» نامیدند، دیگر فرد انقلابی نمی تواند نق بزند و در این شرایط باید مطیع فرمان رهبر معظم انقلاب باشیم.

وی با اشاره به بیانیه مذاکرات هسته ای یادآور شد: کارها هنوز تمام نشده و پیش نویس مذاکرات باید نوشته شود و دولت ها بر آن باید توافق داشته باشند و دشمن در مدت سه ماه آینده ترفندهای مختلفی را به کار می برد، اما دولت ما آن را می شناسد.

ورود 6 میلیون گردشگر به گیلان

آیت الله قربانی به ورود بیش از شش میلیون نفر گردشگر در نوروز امسال به گیلان اشاره کرد و افزود: مسئولان، مردم، نیروی انتظامی و ستاد تسهیلات سفر از مسافران به خوبی پذیرایی کردند و از کسی گله مندی نشنیدم و گردشگران راضی بودند و در این زمینه از همه تشکر می کنم.

امام جمعه رشت با بیان اینکه سالروز وفات ام البنین مادر حضرت ابوالفضل(ع) روز تکریم مادران و همسران شهدا نامگذاری شده است، اظهار کرد: خانواده شهدا از روحیه بالایی برخوردارند و مدیون این خانواده ها هستیم.

وی به حمله هواپیماهای عربستان به یمن اشاره کرد و گفت: یمنی ها امروز تنها هستند و دنیای اسلام به غیر از ایران، عراق و سوریه علیه شیعیان یمن متحد شدند و تاکنون بیش از 800 نفر را شهید و یک هزار نفر را مجروح کردند.

آیت الله قربانی با اشاره به اینکه مسلمانان یمن به غیر از خداوند حامی دیگری ندارند، بیان کرد: امیدواریم کشورهای اسلامی از خواب غفلت بیدار شوند.

کشاورزان کشت مزارع را آغاز کنند

نماینده ولی فقیه در گیلان به اعلام جهاد کشاورزی مبنی بر استفاده از آب های سطحی برای کشت مزارع اشاره کرد و یادآور شد: امسال آب ذخیره شده پشت سد سفیدرود به اندازه سال گذشته نیست و کشاورزان در کشت مزارع با مسئولان همکاری داشته باشند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان