Wednesday، 28 February 2024 | چهارشنبه، 09 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیرکل شیلات گیلان گفت: از 20 مهرماه سال گذشته تا امروز 2 هزار و 530 تن انواع ماهی استخوانی در گیلان صید شده که 7 درصد کاهش داشته است.

اسحاق شعبانی عصر امروز در حاشیه بازدید از وضعیت صید و صیادی این شهرستان اظهار کرد: امروز آخرین روز صید انواع ماهیان استخوانی دریایی بود اما بر اساس مصوبه سازمان شیلات صید ماهیان استخوانی به مدت 10 روز تمدید شده است.

وی با بیان اینکه 25 فروردین ماه آخرین روز صید ماهیان استخوانی دریای خزر در گیلان است، تصریح کرد: تمدید دوباره این مدت انجام نمی شود.

مدیرکل شیلات گیلان درباره وضعیت صید و صیادی در این استان، تصریح کرد: از 20 مهرماه سال گذشته تا امروز 2 هزار و 530 تن انواع ماهی استخوانی در گیلان صید شده که 7 درصد کاهش داشته است.

وی، تمدید زمان صید را برای جبران کاهش مقدار صید ماهیان استخوانی عنوان کرد و یادآور شد: از مقدار ماهیان صید شده حدود یک هزار و 857 تن شامل 73 درصد از نوع ماهی سفید بوده است.

شعبانی، 23 درصد صید ماهی را از نوع کفال و بقیه از دیگر انواع ماهیان عنوان کرد و متذکر شد: در مجموع صید مذکور ماهیان استخوانی برای صیادان 52 میلیارد و 200 میلیون تومان درآمد داشته است.

وی در پایان دلیل کاهش صید ماهیان استخوانی را سرمای زودرس و شرایط نامساعد جوی عنوان کرد و متذکر شد: گیلان دارای حدود چهار هزار و 500 صیاد در 52 تعاونی پره صیادی است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان