Monday، 04 March 2024 | دوشنبه، 14 اسفند 1402
1 2

گیلانیان : مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 7کشور گفت: طبق برنامه ریزی های که انجام شده است در سال 94باید همه نانواییان گیلان آزاد پز شوند.

رمضان کامران پی گفت: برای تامین آرد و نان مردم و مسافرین گیلان در ایام نوروز هیچ مشکلی نداشتیم.

وی اضافه کرد: انتظار داشتیم بیش از میزانی که نان خریداری شد مورد نیاز مسافرین باشد بنابراین با کمبود آرد و نان مواجه نشدیم.

وی با اشاره به اینکه در کیفیت نان هم هر روز بازرسان نظارت دارند، خاطر نشان کرد: خوشبخانه میزان افزودنی های غیر مجاز در نانواییان گیلان کم شده است.

کامران پی با بیان اینکه بسیاری از نانوایان می دانند که باید برای ارتقای کیفیت نان به جای استفاده از جوش شیرین باید خمیر خوبی عمل بیاورند، تصریح کرد: البته آنچه که کیفیت نان را در گیلان افزایش می دهد رقابت نانوایان است و آزاد پز شدن تحقق این امر را ممکن می سازد.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه ریزی های انجام شده 60درصد نانوایان گیلان تا خرداد ماه سالجاری باید آزاد پز شوند، تصریح کرد: همچنین برنامه داریم تا آذر ماه سالجاری صد در صد نانوایان گیلان به واحد های آزاد پز تبدیل شوند.

مدیر عامل شرکت غله و خدمات بازرگانی منطقه 7کشور با اشاره به اینکه هم اکنون 3هزار و 700واحد نانوایی در گیلان مشغول پخت نان هستند، گفت: تا کنون 20درصد از نانوایان گیلان آزاد پز شده اند.

وی گفت: به این ترتیب تا آذر ماه سالجاری یارانه نان در گیلان حذف می شود./منبع : ایسنا

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان