Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

در دومین روز از سفر رهبر انقلاب اسلامی به کرمانشاه، صبح امروز(پنجشنبه) خانواده های معظم شهداء، ایثارگران و جانبازان در فضایی معطر به عطر شهداء و یاد و خاطره جانفشانی آنان، با حضرت آیت الله خامنه ای دیدار کردند.

به گزارش گیلانیان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری، رهبر انقلاب اسلامی در این مراسم، دیدار با خانواده های شهداء، ایثارگران و جانبازان را یکی از با عظمت ترین دیدارها خواندند و تأکید کردند:روحیه ایثارگری نجات بخش یک کشور و ملت است و هیچ جامعه ای بدون روحیه ایثارگری به عزت و عظمت نخواهد رسید.

حضرت آیت الله خامنه ای با تأکید بر اینکه یکی از ابعاد و جهات روحیه ایثارگرانه، شناخت نیاز لحظه و عمل به وظیفه است، افزودند: کیمیای هوشمندی و موقعیت شناسی شهداء و ایثارگران، نقطه برجسته ای است که به عنوان یک درس بزرگ، همواره مورد نیاز کشور است.

ایشان بروز غفلت در جامعه و تشخیص ندادن نیاز لحظه را نتیجه استفاده نکردن از ظرفیت عظیم مردم دانستند و خاطرنشان کردند: حصار مستحکم در دفاع از هویت و عزت یک ملت و نجات کشور از توطئه ها، در گرو آگاهی مردم و نقش دادن آگاهانه به آنان است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: نظام ایران، جمهوری اسلامی به معنای مردم سالاری اسلامی است که لازمه آن نقش آفرینی واقعی مردم در همه عرصه ها و استفاده غیر صوری از ظرفیت مردم است.

حضرت آیت الله خامنه ای با تجلیل از صبر و بصیرت خانواده های شهداء، ایثارگران و جانبازان، خاطرنشان کردند: صبر و بصیرت یگانه عامل رسیدن به قله ها است و اگر ملتی دارای این دو ویژگی ممتاز بود، قطعاً در تشخیص هدفها و مسیر رسیدن به این هدفها دچار تردید و سردرگمی نخواهد شد.

ایشان با یادآوری نگاه بصیر و نافذ امام راحل (ره) افزودند: هنگامی که همه چیز در ظاهر ناامید کننده و غیر قابل دست یافتنی بود، امام بزرگوار (ره) سخن از امید و پیشرفت و موفقیت می گفتند و در نهایت هم، همه ناباورانه، شاهد تحقق این سخنان بودند.

رهبر انقلاب اسلامی با اشاره به پیچیده تر شدن تحولات و مسائل، هوشمندی و وظیفه شناسیِ بهنگامِ نیاز را بسیار ضروری خواندند و تأکید کردند: به لطف خداوند امروز هوشمندی مردم متعهد، مؤمن و معتقد ایران و پایبندی آنان به آرمانها بسیار زیاد است.

در ابتدای این دیدار تعدادی از خانواده های شهداء و جانبازان، رزمندگان و فرماندهان دفاع مقدس، حماسه سرایان و فرزندان شهداء در استان کرمانشاه، مطالب، اشعار و دل نوشته هایی را در خصوص دوران دفاع مقدس و مقام شهداء قرائت کردند.

آقای زریبافان رئیس بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز در این دیدار گزارشی از شهداء، جانبازان و آزادگان استان کرمانشاه ارائه کرد

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : تیتر اول 2

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان