Sunday، 21 July 2024 | یکشنبه، 31 تیر 1403
1 2

گیلانیان : بخشدار رحیم آباد از راه اندازی بازارچه بزرگ فندق و محصولات کشاورزی در این بخش خبر داد.

منصور سعادت نژاد بعد از ظهر امروز در جلسه با دهیاران این بخش با بیان اینکه باید به دنبال اقدام های کلان باشیم، اظهار کرد: می توان از ظرفیت های منطقه برای توسعه پایدار و تحول اقتصادی بیشتر بهره گرفت.

وی رحیم آباد را به عنوان بزرگ ترین تولیدکننده فندق و گل گاو زبان کشور خواند و افزود: بازار عرضه این محصولات در دیگر استان های کشور است و چگونگی عرضه آنها از بزرگ ترین دغدغه ما است.

بخشدار رحیم آباد از راه اندازی بازارچه بزرگ فندق و محصولات کشاورزی این منطقه خبر داد و تصریح کرد: دایر کردن چند مجتمع گردشگری در منطقه می تواند زمینه بازدید از بازارچه و کمک به رونق آن را فراهم کند.

وی با اشاره به پروژه سد پلرود و نیازمند بودن 150 میلیارد تومان اعتبار برای اتمام آن، بیان کرد: در سفر رئیس جمهور به گیلان و به دلیل اهمیت بالای این طرح در تحول منطقه 70 میلیارد تومان اعتبار برای سال جاری و 80 میلیارد تومان برای سال آینده در نظر گرفته شده تا با اتمام این پروژه در دو سال آینده این سد برای آبگیری آماده شود.

سعادت نژاد با اشاره به ساخت یک واحد مسکونی برای پنج معلول یک خانواده در اشکورات رحیم آباد، گفت: 27 میلیون تومان برای خرید زمین و احداث ساختمان هزینه شده و تکمیل این واحد مسکونی نیازمند کمک انساندوستانه دهیاران است تا بتوانیم تا پایان تیر ماه سال جاری کار ساخت آن را به اتمام رسانده و تحویل خانواده مذکور دهیم.

وی راه اندازی 26 دهیاری جدید در بخش رحیم آباد را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و یادآور شد: اکنون بخش رحیم آباد دارای 30 دهیاری است که با راه اندازی دهیاری های جدید تعداد دهیاری های آن به 56 دهیاری افزایش می یابد.

بخشدار رحیم آباد از ابلاغ 13 دهیار جدید این بخش از طرف استانداری گیلان خبر داد و یادآور شد: دهیاران مذکور برای دهیاری های روستاهای «قلعه گردن»، «سی سرا»، «پی آغوز بن»، «نیلو»، «فویل سرا»، «لوسرا»، «سیاه گل چال»، «برمکوه»، «امیرگوابر»،«دیودره»، «رومدشت»، «دیزلی» و ... معرفی شده اند.

وی با اشاره به اینکه بخش رحیم آباد دارای 220 روستا است، متذکر شد: دایر شدن دهیاری های جدید در راستای توسعه و افزایش خدمات عمرانی و برطرف شدن محرومیت در روستاها صورت می گیرد.

سعادت نژاد از آغاز آسفالت 70 کیلومتر از راه های روستایی بخش رحیم آباد از محل تفاهمنامه بین اداره کل راه و شهرسازی و شرکت های پیمانکار خبر داد و خاطرنشان کرد: این راه ها شامل 12 کیلومتر از راه روستایی «سیارستاق»، 10 کیلومتر راه روستایی «ویشکی»، بیش از 9 کیلومتر راه روستایی «شوئیل» و راه های روستایی «کرباسرا»، «قلعه گردن»، «اربوسرا»، «سنگ بنک»، «طاهرسرا»، «مازی داررجه»، «توکاس»، «نیلو»، «امیرگوابر» و ... است.

وی با اشاره به ایام فرا رسیدن ارتحال امام (ره) بنیانگذار انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: هر ساله برای میثاق با آرمان های امام راحل و راه شهدای میهن اسلامی کاروان های پیاده و سواره به مرقد مطهر امام (ره) اعزام می شوند.

این مسئول، اعزام 13 نفر زائر پیاده و سه اتوبوس زائر سواره از بخش رحیم آباد به مرقد مطهر امام راحل خبر داد و گفت: وظیفه همه ماست که در توان خود برای بهبود کیفیت این سفر بکوشیم.

بررسی وضعیت راه ها، آب شرب، برق، مخابرات، طرح هادی، صدور کارت شناسایی دهیاران و ... از عمده ترین مباحثی بود که توسط دهیاران بخش رحیم آباد در جلسه مذکور مطرح شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان