Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : استاندار در همایش روز گیلان در نمایشگاه بین المللی کتاب تهران که با حضور اصحاب فرهنگ و هنر برگزارشد گفت : حضور پرشور فرهیختگان ناشران و اهالی علم و هنر این سرزمین  در این همایش نشان از دغدغه مشترک همه ما درخصوص گیلان عزیز است.

دکتر محمدعلی نجفی دراین همایش که ازاستاد احمد سمیعی گیلانی پدر ویرایش ایران  تجلیل و از سه کتاب جدید در مورد گیلان نیز رونمایی شد گفت : فرهیختگان گیلانی با طبع بلند خود مهربانی و صلح را با زبانی نرم در قالب های مختلف به مردم هدیه می کنند.

وی خاطر نشان کرد : حضور پرشور فرهیختگان، ناشران و اهالی علم و هنر در این همایش نشان از دغدغه مشترک درخصوص گیلان عزیز است.

نماینده عالی دولت در گیلان به تجلیل از استاد احمد سمیعی پدر و یرایش ایران دراین همایش اشاره کرد افزود : تجلیل از مفاخر و بزرگان گیلانی که در جایگاه های علمی داخل و خارج کشور حضور دارند بسیار ضروری است.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی گیلان نیز با اشاره به شخصیت بارز استاد احمد سمیعی گفت :بالای 80 درصد اساتید فعلی زبان و ادبیات فارسی که در دانشگاه های مختلف استان مشغول به تدریس هستند، از دانشجویان استاد سمیعی در دانشگاه گیلان در سال های ابتدایی انقلابند. وی با اشاره به برگزاری هر ساله مراسم چهره های ماندگار در کشور، یادآور شد: در اولین مراسم چهره های ماندگار کشور، یکی از چهار فرد برگزیده همین استاد سمیعی بود.

فیروز فاضلی همچنین استان گیلان را در نشر کتاب پیشرو دانست و افزود : 392 عنوان کتاب در سال 92 و 569 عنوان کتاب در سال 93 به چاپ رسیده است که باتوجه به مشکلات موجود در حوزه چاپ کتاب رشد خوبی داشته است.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان