Tuesday، 16 July 2024 | سه شنبه، 26 تیر 1403
1 2

گیلانیان : رئیس همایش قلب و فناوری های نوین گفت: بیماری های قلب و عروق بیشترین عامل مرگ و میر در جهان است.

مسعود قاسمی عصر امروز در مراسم افتتاح پنجمین همایش قلب و فناوری های نوین در محل هتل کادوس این شهر اظهار کرد: ارائه آخرین دستاوردهای دارویی در کشور و جهان از اهداف برگزاری همایش مذکور است.

وی از معرفی داروهای ضد ایجاد پلاکت و چربی خون در همایش قلب و فناوری های نوین خبر داد و افزود: مدت سه روز صبح و عصر همایش مذکور با تشکیل میزگردهای بزرگ با موضوع قلب و عروق، تنگی و نارسایی قلب و همچنین روش های درمان قلب برگزار می شود.

قاسمی با بیان اینکه رشته های مغز و اعصاب و رشته تخصصی پرستاری با موضوع قلب در پنجمین همایش قلب و فناوری های نوین بحث و گفت وگو می شود، تصریح کرد: متخصصان قلب و عروق از داخل و خارج از کشور در همایش مذکور حضور دارند و سخنرانی ها به صورت مستقل برگزار می شود.

رئیس همایش پنجمین همایش قلب و فناوری های نوین، بیماری قلب و عروق را بیشترین عامل مرگ و میر در جهان خواند و بیان کرد: مرگ و میر ناشی از بیماری های قلب و عروق بیشتر از سکته مغزی، تصادفات ناشی از رانندگی و حوادث غیر مترقبه است.

وی بیشترین مرگ و میر ناشی از بیماری های قلب و عروق را بین میانسالان در جامعه عنوان کرد و گفت: افراد مذکور بیشترین مسئولیت ها را دارند و مرگ افراد میانسال هزینه های بسیاری را به جامعه تحمیل می کنند.

قاسمی با اشاره به ارائه 20 مقاله توسط سخنرانان در پنجمین همایش قلب و فناوری های نوین، خاطرنشان کرد: موضوع های اصلی در مورد بیماری های قلب و عروق در سال 93 و 94 به صورت پیشرفته در همایش مذکور مطرح می شود.

*گیلان بهترین متخصصان قلب و عروق را دارد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در همایش مذکور گفت: گیلان یکی از مراکز مهم درمانی در رشته قلب و عروق محسوب می شود و بهترین متخصصان در این رشته در استان وجود دارد.

انوش برزیگر یکی از شایع ترین بیماری ها در گیلان را قلب و عروق عنوان کرد و افزود: فشار خون بالا و دیابت بیشترین بیماری ها را در استان تشکیل می دهد.

وی با تاکید بر پیشگیری از بیماری ها از دوران کودکی، بیان کرد: پیشگیری از دوران کودکی و نوجوانی با رعایت مسائل بهداشتی امکانپذیر است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان سیگار را عامل مهمی در بیماری های قلبی خواند و تصریح کرد: حتی دود سیگار برای انسان هایی که در محیط افراد سیگاری هستند، ضرر دارد.

برزیگر با بیان اینکه بیمارستان حشمت رشت از تمام امکانات پزشکی برخوردار است، یادآور شد: با وجود 25 متخصص قلب و عروق در گیلان بیماران قلب و عروق به راحتی در این استان درمان می شوند.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان