Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : نخستین نشست استانی ائمه جمعه گیلان با حضور نماینده ولی فقیه و استاندار گیلان در رودبار برگزار شد .

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشارهبه مسئولیت سنگین ائمه جمعه به عنوان پاسداران ارزش های اسلامی و رصد کنندگان مسایل و مشکلات جامعه گفت : فقط به بیان مسائل سیاسی در بین مردم اکتفا نکنید چرا که بنیان های اسلام و دین از طریق ماهواره و نویسندگان مزدور در خطر است.

وی گفت : ائمه جمعه لازم است رابطه خود را با علم و مطالعه تقویت کنند و آن را دراختیار عموم مردم قراردهند .

آیت الله قربانی گفت : مردم را باید به عمل خود به ارزش های انقلاب و اسلام رهنمون کنیم .

وی با اشاره به ضرورت ارتباط حسنه با مسئولان گفت : انتقاد تند و تیز از طریق تریبون نماز جمعه ممکن است حل مشکلات جامعه را دچار مشکل نماید ولی به تجربه ثابت شد ارتباط دوستانه می تواند خیلی از مشکلات را مردم حل و فصل نماید .

استاندار گیلان نیز در این نشست با قدردانی از ائمه جمعه استان بجهت همراهی شان با مدیریت استان به دستاوردهای دولت در بخشهای مختلف اشاره کرد و گفت : از ائمه جمعه می خواهم این دستاوردها بویژه موفقیت های سیاست خارجی و اقتصاد ی را به اطلا ع مردم برسانند .R 1

دکتر نجفی گفت : با همکاری همه عزیزان توانستیم سال گذشته موفقیتهای مختلفی را بدست آوریم که نقطه عطف آن حضور پرشکوه و نمایش بزرگ همدلی مردم در سفر رئیس جمهور به گیلان بود.

وی افزود: تمام تلاش خود را بکار می بندیم تامصوبات ارزشمند این سفر  اجرایی شود.

استاندار گیلان همچنین  به تشریح  دلایل نامگذاری سال 94 به نام دولت و ملت، همدلی و همزبانی اشاره کرد و گفت: متاسفانه در برخی  از سخنرانی ها جملات تند و غیر منصفانه ای مطرح می شود که از ائمه جمعه می خواهیم باتوجه به اندیشه های رهبر معظم انقلاب در حمایت از  دولت در پاسخ  به این انتقادات دستاوردهای نظام و خدمتگزاران ملت رابیشتر تشریح کنند.

وی به موفقیت های دولت در بخش سیاست خارجی اشاره کرد و گفت: امروز فرزندان ملت در دولت با هدایتهای عالمانه رهبر معظم انقلاب گامهای بزرگی را بر می دارند که جای قدردانی دارد.

استاندار گیلان گفت: متأسفانه درکنار این حرکتهای بزرگ عده ای به گونه ای القاء می کنند که انگار فرزندان کشور دیگری با دشمنان ملت درحال مذاکره اند و قصد دارند عزت ما را برباد دهند.

وی افزود : ائمه جمعه درپاسخ به این رویکرد می توانند براساس اندیشه های رهبر معظم انقلاب درمذاکرات در تریبونها عمل کنند و این انتقادات غیر منصفانه را خنثی کنند.

استاندار گیلان به درپیش بودن انتخابات خبرگان رهبری و مجلس درپایان سال اشاره کرد و گفت: شایسته است در چنین سالی همدلی و همزبانی خود را باتوجه به فرمایشات رهبر انقلاب تقویت کنیم.

وی به موفقیتهای دولت درگیلان همچون بهبود فضای کسب و کار، آرامش و امنیت برتر در میان استانها ، کمتر بودن میانگین تورم ازتورم کشور اشاره کرد و گفت: درحوزه عمرانی درسال 91  یازده هزار میلیارد تومان در سال 92  بیست ودو هزار میلیارد تومان و در سال 93 سی سی هزار میلیارد تومان دولت هزینه کرد که یکی از آثار آن شتاب بخشیدن پروژه های بزرگ عمرانی درگیلان بود.

وی با اشاره به بهبود وضعیت صادرات گفت: دولت اجازه نمی دهد ثبات اقتصادی کشور برهم بخورد از این رو به شدت به دنبال کنترل تورم است.

دراین نشست که هریک از ائمه جمعه به  بیان نقطه نظرات خود در مورد مسائل مختلف پرداختند پس از گزارش مدیرکل کتابخانه های استان در مورد وضعیت کتاب و کتابخوانی درجامعه ؛ لوح  تقدیر دبیرکل نهاد کتابخانه های عمومی کشور به آیت ا... قربانی به دلیل ترویج فرهنگ مطالعه و کتابخوانی اهداء شد.

تقدیر

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان