Friday، 19 July 2024 | جمعه، 29 تیر 1403
1 2

گیلانیان : مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان گفت: گیلان از نظر داشتن آب سالم ثروتمند است و می تواند در بحث خشکسالی آینده آب صادر کند.

کاظم لطفی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران خبرگزاری ها با اشاره به وضعیت آب شرب در این استان اظهار کرد: وضعیت آبرسانی در شهرها خوب است و گیلان در این زمینه نکات برجسته ای دارد.

وی با بیان اینکه گیلان دارای پایداری در تامین آب شرب و سالم است، تصریح کرد: گیلان می تواند در آینده خشکسالی صادر کننده آب می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان داشتن آب سالم را از ثروت های مهم این استان عنوان کرد و گفت: در زمینه تصفیه خانه فعال و محیط زیست را حفظ می کنیم و یکی از شرکت های برتر کشور می شویم.

اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر گیلان / مشکل فاضلاب شهرهای گیلان را برطرف می کنیم / افتتاح فاز نخست آبرسانی به فومن

وی از اجرای طرح فاضلاب در 11 شهر گیلان خبر داد و گفت: با اجرای طرح فاضلاب در رشت، فومن، صومعه سرا، تالش، آستارا و... مشکل فاضلاب را برطرف می کنیم.

لطفی ادامه داد: یکی از افتخارات دولت تدبیر و امید این است که به مدیران تاکید دارد به مردم راست بگویند و آنچه که اتفاق افتاده است را بازگو کنند.

وی با بیان اینکه فاز نخست آبرسانی به فومن خرداد ماه امسال اجرایی می شود، خاطرنشان کرد: مشکل آب مناطق برطرف می شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب شهری گیلان با اشاره به اینکه در این استان فکر فنی وجود دارد و از نعمت طبیعی برخورداریم، یادآور شد: در چنین استانی نباید مشکل آب وجود داشته باشد.

وی با تصریح بر اینکه بخشی از آبرسانی تا پایان تیر ماه امسال و بخش دیگر در برنامه ششم توسعه برطرف می شود، متذکر شد: رشت از پایداری مخازن 140 هزار مکعب برخوردار است و از آن استفاده می کند.

لطفی اضافه کرد: امسال 30 هزار متر مکعب به ظرفیت مخزن آب رشت اضافه می شود و با ظرفیت 170 هزار متر مکعب به صورت 24 ساعته آب رشت را تامین می کند.

وی با بیان اینکه رشت نباید قطعی آب داشته باشد، خاطرنشان کرد: در لنگرود مشکل توزیع آب وجود دارد و باید آب از کومله و اطاقور به لنگرود بیاید و یکی از ضعف های مدیریت این شهرستان است که مشکل وجود دارد و باید مشکل برطرف شود.

مدیر عامل آبفای گیلان رسیدگی به وضعیت آب تمام شهرستان ها را ضروری دانست و یادآور شد: نباید در زمینه آب شرمنده مردم و مسئولان شویم.

وی بر ضرورت مستندسازی بر فعالیت شرکت آب و فاضلاب شهری و اجرای پروژه ها تاکید کرد و خواستار برطرف شدن نیازهای مناطق در خرید دستگاه های مورد نیاز شد.

همرسانی کنید:

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان